Juuri Kataisen

ja Kokoomuksen aiheuttaman laman takia Suomi on kusessa. Kataiselle ei ole koskaan tullut mieleen korottaa rikkaiden verotusta. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010082512238697_uu.shtml
3135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hänestä on voinut tulla kokoomuslainen, rivitalon pätkä Siilinjärvellä, velkaakin tuntui olevan, ehkä Lilius nosti hänet Virkaan, jota ihannoivat ympäri euroopan, mutta täänlaisen maineen ylläpito on suomelle liian kallis ratkaisu, ajatelkaa Latvia 345 milj.€ Islanti 350 milj.€ , Kreikka 1,7 milj.€ 8milj.,€ takuut. Siinä sitä on nuorille maksamista ja ajattelemista, kun viime vaalien alla hän kertoi olevansa työmiehen asialla. Joku tolkku pitää nyt saada, vielä sohii kusiais pesää, yrittää saada riidan aikaiseksi, luulen että on tosiaan ipulsiivinen populisti.

Äänestä
  • Kreikalle myönnettyjä luottoja todelliseksi kultamunaksi kun ensin otetaan ulkomailta lainaa ja lainataan edelleen kovemmalla korolla ulos, ei tainnu tulla naperolle mieleen että miksi Kreikka ei itse saanut lainaa. Kokoomuksen Kemira GrowHow kauppa se vasta onkin todellinen kykypuolueen helmi kun 50:n miljardin kaivos myydään 200:la miljoonalla ja heti perään lannoitteiden hinnat nousivat 25% ja ruuan samoin.

    Äänestä

  • Katainen kehui kirjoitti:

    Kreikalle myönnettyjä luottoja todelliseksi kultamunaksi kun ensin otetaan ulkomailta lainaa ja lainataan edelleen kovemmalla korolla ulos, ei tainnu tulla naperolle mieleen että miksi Kreikka ei itse saanut lainaa. Kokoomuksen Kemira GrowHow kauppa se vasta onkin todellinen kykypuolueen helmi kun 50:n miljardin kaivos myydään 200:la miljoonalla ja heti perään lannoitteiden hinnat nousivat 25% ja ruuan samoin.

    Ei vielä tajua olevansa syyllistynyt niin koviin rikoksiin, että siitä heilahtaa Valtionoikeutta.

    Maanpetturit jotka tekevät hommia vieraille valloille Bilderbergissä ovat rikollisia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


paskapolitiikan kirjoitti:

ja Kokoomuksen aiheuttaman laman takia Suomi on kusessa. Kataiselle ei ole koskaan tullut mieleen korottaa rikkaiden verotusta. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010082512238697_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu