Valtion ja Kaupunkien

Syytä olisi vähentää jonninjoutavia päällekkäis virastoja ja virkoja. Tulisivat halvemmaksi eläkkelle siirtyessään. Kun työnsä on aivan tarpeetontonta monessa virastossa,
292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

verottomista kulukorvauksista olisi myös luovuttava ainakin niiden osalta jotka pitävät vain osoitettaan jossain metsässä vaikka asuvat pääkaupunkiseudulla kuten Katainen.

Äänestä
  • Varsinainen esimerkki kansalle, kun nostaa kahta palkkaa, ensin Suomen Valtiolta, sitten salaisista Bilderberg kokouksista ja NWO:lta. Kansa odottaa, koska nämä asiat nostetaan syytteinä esille ?

    Maanpetturuudesta on ennenkin tuomittu , missä talousrikostutkijat ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


totuus... kirjoitti:

Syytä olisi vähentää jonninjoutavia päällekkäis virastoja ja virkoja. Tulisivat halvemmaksi eläkkelle siirtyessään. Kun työnsä on aivan tarpeetontonta monessa virastossa,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu