Tiedättekö mika on uusi kiro sana Jämsässä. no karavaanari. Kotkanpesä voi perkules mikä tyhmä nimi.
Varakaaneille
busteri kuski
5235
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Älkää ainakaan siivottomat tunkio-oliot tulko Raumalle viskomaan kuukautisrättejänne puutarhaan!
yhtä paska paikkaa sinne ei ainakaan kukaan tule!listoille pääsette tasan tarkkaan.. ja nyt uusi eka se ihtesä shitti, nyt jo mencic-rätitkin..selevä niitä saatta postissa pian..joka huusholliin...tarviittako.Kiva homma ..sairasta touhua ja harhakuvitteelisuutta menkääs hoitoon hei.Hankkikaa oma elämä ette valitettavasti omista suomen maanteitä tekään.Onneksi ketään suvuta ei enää asu jämsän syrjäkylässä siel ei oo mitään kuulemma tutut sanoo kuollu kylä..Sieltä puuttuu ne hienoudet mitä vaanarit ja turistit hakee..sinne ei tulla adjöö.
mitähän vaanarit sitten hakee, sääliäkö. Sitä kyllä saatte kunhan vain älyätte pyytää.
En nyt kyllä keksi mitään syytä tulla Raumalle. Noista puska-autoilijoista en tiedä.
Me oikeat karavaanarit matkustelemme, mutta yövymme sitä varten rakennetuilla paikoilla - siis leirintäalueilla. Siellä voi myös suorittaa huoltotoimet, kuten vessan thjennyksen, pestä pyykkiä, saunoa, tavata ihmisiä jos tykkää, jne. Vaunukin jätetään sinne, kun lähdetään tutustumaan ympäristöön. Mutta kuten sanottua Raumalla nyt ei ole mitään nähtävää, eikä Jämsässä. Eikä paljon missään muuallakaan Suomessa, joten matkustelmme ympäri muuta eurooppaa.
Raumalaiset kuukautisrätteineen saavat nyhvertää sisäsiittoista peliään ihan rauhassa.
kuin kunnon etuteltan kirjoittajat. Tullaisiahan nekin eivät osaa toimia ilman suurta johtajaansa. Allahin nimeen. Se oikea mailman matkaaja ympäri vuoden .