Onko Hesassa miten turvallista liikkua iltaisin ja öisin? Mitkä ovat ovat turvattomimpina pidetyt paikat? Te jotka paljon liikutte kaupungilla viikonloppuöinä, minkälaista meno yleensä ottaen on, onko kummempaa reuhaamista?
Hesan turvallisuus iltaisin ja öisin
tursvastr
3159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eipä kehtoo maalaisjäpikät liikkua kylillä pimiän aikaan. Voipi käyä hilikkusesti. Kaiken mualiman hulluja joka paikka täys ja pelottaa. Ihte en liikkuisi missään hesasa, en steissillä enkä ees kivenlahesa tuohon aikaan.
turvallisuus riippuu paljolti omasta ulkonäöstä ja siitä, onko yksin vai porukalla
Jos sinä uskot esim tämän palstan hysteerikkoja niin silloin ei kannata kotoa ulos lähteä. Tosielämässä sinulla ei ole mitään hätää niin kauan kun pidät ns terveen järjen mukana aina. Useimpien tutkimustenhan mukaan Helsinki on yksi Euroopan turvallisimmista pääkaupungeista. Tätä palstaa lukiessa sitä on vaikeata uskoa, ulkona liikkuessa se on erittäin helppo uskoa.