Laulussa lauletaan,että

" kaihdinta vasten nään varjojen liittyvän yhteen......." jne.... Oletteko koskaan pysähtyneet miettimään mitä siellä salusiinien takan oikein on tekeillä ? Vastaus on itseasiassa varsin yllättävä.

H.P.J.
131663
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Eipä ole tullu ajateltua. Jos varjot liitty yhteen niin henkilöt voivat olla erillään ?
Tuossa eri sanat kuin tapanin dilailassa:
Fredi - Delilah 1968
http://www.youtube.com/watch?v=U8af5G5IxOE

Äänestä
  • oikeastikin ennen kuulematon, meikälle.

    Äänestä

  • Fredi vetäisi, kirjoitti:

    oikeastikin ennen kuulematon, meikälle.

    Paljon parempi fredin versio kuin kansan. Miksikähän niin harvoin esitetty?

    Äänestä

että siellä harjoitellaan jenkkien idioottimaisinta vientituotetta, eli rivitanssia. Mitään niin naurettavaa en ole koskaan nähnyt.

Äänestä

- Kaihdinta vasten nään karvojen liittyvän yhteen.....
- Kaihdinta vasten nään pastorin raiskaavan naista.....
- Kaihdinta vasten satasen saatavan lainaan.....
- Kaihdinta vasten harhojen hyppivän yhteen.....
- Kaihdinta vasten nään kattilan kiehuvan yli.....
- Kaihdinta vasten nään poskeni tarttuvan pölyyn.....
- Kaihdinta vasten nään keittiön syttyneen tuleen.....

Siellä voi tapahtua mitä vaan?

Äänestä

Fantasioita on monenlaisia. Ehkä siinä nuoripari valmistautuu ottamaan toisistaan mittaa ? Ehkä. Tai sitten
eläkeläispariskunta (Reino ja Aino) valmistautuvat ikkunanpesuun ? Ehkä. Voi olla, että Arto M. on antamassa vaalitukea pääministeri K:lle ? Ehkä.
Ihan sama. Who cares ?. Vastuu on lukijalla.
H.I.J.

Äänestä
  • uutisen, jossa kerrottiin, että jonkin maakunnan poliisi antoi ansioituneille immeisille Who Cares -palkinnon. Who cares.

    Äänestä

  • old_profile_49727 kirjoitti:

    uutisen, jossa kerrottiin, että jonkin maakunnan poliisi antoi ansioituneille immeisille Who Cares -palkinnon. Who cares.

    niin että heilahti. Pitää olla tarkempi jatkossa.

    Äänestä

Rappusta vasten näin rapparin raiskaava raijaa....

Äänestä
  • nytte panit kyllä aika pahan. Mut ne likin ne...... rappuset.

    Äänestä

  • Yx Pässi kirjoitti:

    nytte panit kyllä aika pahan. Mut ne likin ne...... rappuset.

    Noin sen kuulin, en siis itse keksinyt. En muista enää, miten se sit jatkui.

    Äänestä

  • old_profile_19431 kirjoitti:

    Noin sen kuulin, en siis itse keksinyt. En muista enää, miten se sit jatkui.

    Ruattalainen versio:

    Kaihdinta vasten nään karjujen liittyvän yhteen...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ruattalainen versio:

    Kaihdinta vasten nään karjujen liittyvän yhteen...

    Kuivana kakoseen. Agraariversio on, jossa kaivinta vasten näin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yx Pässi kirjoitti:

" kaihdinta vasten nään varjojen liittyvän yhteen......." jne.... Oletteko koskaan pysähtyneet miettimään mitä siellä salusiinien takan oikein on tekeillä ? Vastaus on itseasiassa varsin yllättävä.

H.P.J.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu