Onko totta, että Ramadanin ajaksi

oli espoolaiseen kirjastoon tehty rukoustila?
9134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat
  • rahoilla kustantaa uskonnollisia riittitiloja tiloissa, jotka tarkoitettu sivistykselle?

    Äänestä

  • old_profile_32785 kirjoitti:

    rahoilla kustantaa uskonnollisia riittitiloja tiloissa, jotka tarkoitettu sivistykselle?

    voidaan kustantaa, lukihärö.

    Äänestä

  • old_profile_32785 kirjoitti:

    rahoilla kustantaa uskonnollisia riittitiloja tiloissa, jotka tarkoitettu sivistykselle?

    Se on kai sitä vieraskoreutta.

    Äänestä

  • Kössönöm kirjoitti:

    Se on kai sitä vieraskoreutta.

    ei saatana!

    Äänestä

  • old_profile_32785 kirjoitti:

    ei saatana!

    tulee nimimerkki helel väittämään että olet uskovainen, kun sanot saatana:)

    Äänestä

aivan totta.

Äänestä

sattumoisin Sellon vieressä oleva kirjasto? Siellähän tuo vajakkitoiminta on muutoinkin suosittua, siis samassa rakennuksessa. Alakerrassahna on pikkulapsille suunnattu lampaat, leijonat ja jeesukset samalla niityllä- kuvaelma.

Äänestä
  • Jeesuksia ei kyllä saisi päästää valvomattomina samaan tilaan lampaiden kanssa. Mitähän eläintensuojeluaktivistitkin sanoisivat?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Zelig kirjoitti:

oli espoolaiseen kirjastoon tehty rukoustila?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu