Miten ihmeessä, tämän keskustelupalstan mukaan, kaikkialla on vaan pottupäisiä, ilkeileviä, tyhmiä, ällötyksiä ja pöljiä kanssa karavaanareita.
Jonkin aikaa on tullut asuntoautolla kierrettyä, mutta en ole kertaakaan törmännyt ilkesiin, paskamaisiin tai muuten kurjiin karavaanareihin. ONko se vaan pieni osa joka hilluu näillä palstoilla ja aina valittaa???
En ole oikein näitä palstoja tutkinutkaan, mutta vähiin taitaa jäädä ainakin tämän suomi24 palstan lukemiset.
Jonkin aikaa on tullut asuntoautolla kierrettyä, mutta en ole kertaakaan törmännyt ilkesiin, paskamaisiin tai muuten kurjiin karavaanareihin. ONko se vaan pieni osa joka hilluu näillä palstoilla ja aina valittaa???
En ole oikein näitä palstoja tutkinutkaan, mutta vähiin taitaa jäädä ainakin tämän suomi24 palstan lukemiset.
Vastaukset 20
Vanhimmat
vaanari kirjota uskokaa tai älkää kys.penikat tai kateelliset joilla ei varaa kys.harrasteeseen.
Elkee antako häiritä kirjottelun ei oo törmänny liveelämäs ko tosii mukaviin ihmisiin.
ollaan "vieraskoreita" ! Täällä se totuus tulee.....samoilta ihmisiltä. Kyllä se kaasupullo on ostajan vastuulla edelleenkin !
hölmö tarvitse olla kaasun ostossakaan, kyllä minunkin tekisi mieli välillä lekalla laittaa kierteet kohdalleen. Saisimpa ainakin syyn haukkua myyjää. Mahtoikohan kaasunostajan akka olla aivan tosissaan ? Ketäänhän täällä ei haukuta eikä muutenkaan ilveillä, vain totuuksia kerrotaan.
Terveisin Jorma K Pursiseuran Kommorodi
Mietin että meillä työttömillä ja köyhillä on näköjään aikaa huseerata keskustelupalstoilla, kun ei ole varaa ajella vanhallakaan autolla aina kun mieli tekis. Siksi näköjään onkin kiva ottaa suuna päänä osaa joka keskusteluun...vai mitä? Ja laittaa komia titteli perään:)
Alottajalle tiedoksi! Juuri tämä jorma on tyyppikaravanisti. Tyhmä, pedofiili, ahne, varas, ilkivallantekijä ja paskallaan leikkijä! Lisäksi bi-seksualistina sekaantuu kaikkeen, missä on reikä ja hajua.
Minä, Jorma K. joka rakastan kaikkia en voi olla tuo.
Terveiin Jorma k. Prinssimajurieverstikommandolammas
Mää hittoon tält palstalt, mee vaikka häiriköimään mopetisteja, jooko, tee palvelus muille ja katoa.
kaiketi, työtä vieroksivilla on aikaa kirjoitella, Kannattaisi mennä töihin niin ei jäisi sitä luppoaikaa jos se noin vaikeaa on. Ei kait sitä nykyäänkään kukaan kotiin tule tarjoamaan. Vaikka taitaahan se olla mukavampaa olla työtön ei tarvitse heräillä niin kovin kovin aikaisin. Niinkuin ei meidän eläkeläistenkään. Muta Katkera ei kannattaisi olla noin kovasti.
Terveisin Jorma K Pursiseuran Kommorodi, kirjoittaja karavaanareiden pyynöstä.
joillain Eläke ikä häämöttää jo taivaanrannassa..joillain on liikkaakin töitä.
Mitä siinnä halluup ennee miettii ees..
ASIASTA kirjoitteleville tai lukeville neuvoksi: liittykää nyt kumminkin siihen parjattuun SFC:hen. Saatte kirjoitusoikeuden palstalle. Voihan sielläkin tietty paskaa kirjoittaa, mutta on kuitenkin vähempää kuin täällä... Ja useimmat kannanotot ovat asiallisia, toisin kuin täällä!
Suomalainen finaaliclubi
sielläkin on tuo muutaman ukon sakki joka heti, jos et heidän mieleistä mielipidettä ilmaise, alkaa möykätä ja haistattelemaan. Ovat ukko raasut sen verran olevinaan asiantuntijoita kaikista asioista, ettei niiden mielestä selvää saa. Jos joku asia on leirintä-alueella huono, niin sfc:n aluella se sama asia on tuon joukon mielestä hyvä asia. Joten kun sinne kirjoittelee, niin täytyy olla aika paksunahkainen että viitsiin sitä ukkeleiden tyhjää horinaa kuunnella. Kaikki asiapitoisetkin jutut häviää tämän pienen klikin suunsoittoon.
P.s Samat naamat ne täälläkin terrorisoi palstaa
SFC-sivuista, mutta kattoppa karavaanari.info. Siinä on asiallinen palsta. Enkä ole missään tekemisessä palstan tekijän kanssa.
palstoilla on omat pikku suunsoitajansa. Kokeileppa kysellä karavaani infon palstalla rahojasi tuolta surullisen kuuluislta karavankauppa comilta. äkkiä sinä oletkin sillä palstalla se rikollinen noiden vakio luuraajijen mielestä. Kyllä sekin palsta on saanut oman sisäänlämpiävän piirinsä joka ei muita mielipiteitä salli
Varmaan tiedät, että parhaat on finaalissa!
"Samat naamat ne täälläkin terrorisoi palstaa". Kyllä tällä palstalla on ihan omat häiriköt. Ei niitä tarvitse SFC:n puolelta manata.
"Joten kun sinne kirjoittelee, niin täytyy olla aika paksunahkainen että viitsiin sitä ukkeleiden tyhjää horinaa kuunnella." Kovin on siistiä kirjoittelun taso SFC:n keskusteluissa, kun vertaa tämän palstan kirjoittajien sonnan roiskintaan. Täällä sitä paksua mursunnahkaa tarvitaan, estämään kaikkien piikkien pistojen nahkan läpäiseminen.
Nämä palstat voisi olla sellaisia että pitäisi ensin rekisteröityä omalle nimellä, ja sitten tietty nimimerkillä kirjoittaa. Jos tollasia jormakoita häiriköitä alkaa olla, niin ne saadaan sitte kiinni.
kyllä minut kiinni saa, mutta saako kaikkia minun nimimerkkiä käyttävät se on sitten asia erikseen. Oikea nimenihän on( Jorma K ) Jorma Heinonen. Minulla ei ole mitään niin salaperäistä ettenkö voisi kirjoittaa oikeallakin nimellä. Siinä ei pitäisi mitään pahaa olla jos muutamasta mulkusta kirjoittelee, että näin. Kollöttele vain nimimerkin suojissa, on tietysti mukavampi haukkua muita. Kyllä minut joskus kotoakin löydät.
Terveisin se oikea Jorma K Kaikkien köllöttelijöiden kaveri, Pursiseuran Kommorodi, matkailija vaunulla ja autolla. Laivallakin joskus.
Yrtitin etsiä "Jorma koota" omalla nimellään, mutta ei onnistu. Ne joille soitin, sanoivat että eivät ole ikinä kirjoittaneet mihinkään palstalle. Jotta se siitä. Hyö ei tosin tuntuneet yhtään niin ällöiltä kun tämä "kaikkien kaveri".
kysellyt vääriltä henkilöiltä, en valitettavasti ole SFC n. jäsen enkä varmaankaan tulekaan. Se sinun kyselemisestä pölvästi.
Terveisin Jorma K karavaanareiden kaveri ja vähän ällöjenkin ?