Junailleen Maa- ja metsätalousministeri Sirkka-Liisa Anttila on nyt onnistunut siirtämään voimalinjan pois perheensä maiden läheisyydestä, vaikka se on siihen linjattu jo 20 vuotta sitten ja varmistettu uudestaan pari vuotta sitten tehdyllä päätöksellä Fortumissa. Nyt se sitten vedetäänkin vähän köyhempien ja vallattomampien ihmisten maiden läpi. Tukia harppu nauttii saman verran vuodessa kun parikymmentä keskivertoperhettä ja 800.000 euroa veronmaksajien rahoja pantiin katuvalaistukseen keskelle ei mitään, mutta sattumalta harpun kotitilan maille.
Julistan nettiosaajille kilpailun. Etsin parasta photosopattua kuvaa jossa sikatilalumppu on karjusian köyrittävänä ja herra A painaa emakkoa hullun lailla hännä alle.
MUISTAKAA. AITOA PHOTOSHOPPAAMATONTA KUVAMATERIAALIA EI HYVÄKSYTÄ. VAIKKA PAIKALLISTEN MUKAAN SEKASIITOSTA SIKAMUIJAN TILALLA HARRASTETAANKIN.
SIKAÄMMÄANTTILA HATE CLUB
Julistan nettiosaajille kilpailun. Etsin parasta photosopattua kuvaa jossa sikatilalumppu on karjusian köyrittävänä ja herra A painaa emakkoa hullun lailla hännä alle.
MUISTAKAA. AITOA PHOTOSHOPPAAMATONTA KUVAMATERIAALIA EI HYVÄKSYTÄ. VAIKKA PAIKALLISTEN MUKAAN SEKASIITOSTA SIKAMUIJAN TILALLA HARRASTETAANKIN.
SIKAÄMMÄANTTILA HATE CLUB
Vastaukset 9
Vanhimmat
on loisinut yhteiskunnalta, eli meiltä kaikilta jo kymmeniä miljoonia. Missä helvetissä se vanha kunnon korpilaki lymyilee, kun tuollaisia lain avulla kansaa rosvoavia emäsikoja ei saada lahtiin, tai ainakin johonkin teljettyä pois kuleksimasta ja mädännyttämästä ympäristöään?
Body Languagekin paljastaa tämän. Kun ihminen salaa jotain, käyttää muita hyväksi tai kieroilee niin hän pitää juuri tällä tavalla sormea suullaan. Hyvä kuva iltalehdeltä.
http://www.youtube.com/watch?v=h0cVDqqA2h4&feature=related
todellinen loinen.
Miettikää kuinka tyhmiä me suomalaiset olemme. Tuollaisen lihava, itsekäs eikä edes erikoisilla älynlahjoilla varustettu ihminen on parlamentissa ja vielä ministeri.
Jos Kekkonen eläisi, hän muuttuisi maalaisliittolaisesta ( ex-KEPU ) ihan joksikin muuksi
Ällöttävä ihmispolo
tällä hetkellä kriisipalaveri jälleen. Nyt mietitään miten tehdä nopea ministerivaihdos siten, ettei joudu myöntämään taas keskustalaisten väärinkäytöksiä
keskusta. Kaikki vann sikaloille. Täytyyhän kaupunkilaisten rahat saada vanhoille kouluttamattomille farmareille, kun niillä on sikoja ja lehmiä ja peltoja. Eihän me kaupungissa millään tultaisi toimeen ilman niitä
olisi eka tuomio
piikki niskaan ja pannulle
ämmä joka tavoin
http://www.hymy.fi/tasta-puhutaan/taas-sahkoinen-skandaali-ministerille-omat-katuvalot
Tyypillinen kepulainen!