Valtio voitti

Valtio alisti suomalaiset taas, laiton tila siis jatkuu...

http://www.taloustaito.fi/fi-fi/ auto/av/autoilijan-verot/elv?
3283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onko tämä jokin vitsi?

Äänestä

päätöksessä sanotaan selvästi että alvielvistelyt on palautettava kohtuullisessa ajassa yksityisille 2003 lähtien ilman eri pyyntöä. Vaihtoehtoja ei ole eivätkä "kansalliset muutokset" vaikuta asiaan. Kantelu EU:hun auttaa asiaa. Tuo Suomen hallinnon mainitsema 2006 esiintyi vain kohdassa missä sanottiin että "...josta on huomautettu Suomea viimeksi 2006..." http://curia.europa.eu/jcms/jcms/j_6/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maan Tapa kirjoitti:

Valtio alisti suomalaiset taas, laiton tila siis jatkuu...

http://www.taloustaito.fi/fi-fi/ auto/av/autoilijan-verot/elv?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu