Milloin tehdään ELOKUVA Jeesuksen paluusta!

Pastori?

Se olisi KULTASUONI, jos joku sellaisen aiheen elokuvalleen kekkasee, ja hirveät vainot kirkon taholta tietysti, mutta kirkkohan on menettänyt jo murhaavat inkivisionsa, joten...

1

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pastori?

      Palaako Jeesus jollakin avaruusaluksella vai "pilven päällä"? Avaruusalus nimeltä "cloud"?
      Tiedetään, profeetat ja Jeesus itse kertoi evankeliumissaan, että Hän lähettää enkelinsä maailman kaikilta kulmilta, etsimään valittujaan "tämän maailman tuhoista".(mm. Tuomaan apokryfi, joku niistä). Sitten Mikael-enkelin käsyhuudon kajahtaessa, kuolleet nousevat ylös, ja maan päällä elävät muuttuvat ruumiissaan täydelliseen olotilaan!(Paavalin kirjeistä)

      Tuhosta sen verran, että se joka on tuhottu vaikeasti ruumiissaan ennenaikaisesti kuolemaan, HÄNELLE EI KOSTETA ITSE KUOLEMAN AIKANA ENÄÄ!

      Ne, jotka haluavat "rauhalliseen ja helppoon vanhuuteen helpon elämän päätteeksi", tulevat pettymään, heille kostetaan kuolemassa, sillä onhan kuoleman hetkellä monella ihan hirveät tuskat, ja juurikin se "ANTITUNNE KOKO ELETYSTÄ ELÄMÄSTÄ!" Jeesuksessa näette kuoleman todellisuuden: Se on: KITUMINEN JA RIUTUMINEN. Ja ne, jotka ovat pitkissä inkarnaatioputkissa vaihtaneet "helposti" kehoaan, tulevat pettymään pahiten, kun se todellinen kuolema ja Helvetti tuollaiset "buddhistit" yllättää!

      Mutta: Ilmestyskirja lupaa: Uudessa luomakunnassa KUOLEMAN kaiken deletoivaa vaikutusta EI ENÄÄ OLE itse elämään kohdistuvana, vaan jokainen saa viihtyä ruumiissaan niin kauan kuin haluaa, mutta ei se välttämättä "helppoa elämää" sekään ole! Juuri sehän meidät tappaa, että niin nopeasti kaiken kulutamme ja unohdammekin sen kaiken minkä himoissamme kulutimme, ja se tie vie ainakin vähintään tuon himoasian kadotukseen, kun se kerran tyydyyttyy viimeistä pisaraansa myöten. Monet tappavat himonsa, ja se on ainakin KRISHNAN mukaan oikea tie, ja apostolitkin siitä paljon kirjoittelivat, tosin Paavalin käsitys oli ympäripyörein: itse himon kieltäminen ja tappaminen vain tyydyttää YLPEYDENHIMON, mikä sekin on turha.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      6
      4155
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      95
      2293
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      61
      989
    4. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      37
      853
    5. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      844
    6. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      186
      840
    7. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      34
      821
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      119
      775
    9. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      772
    10. 35
      764
    Aihe