on hyvä että joku uskaltaa tuoda esille mitä korani on eli islam on .saisi poltaa kaikki koraanit mailmasta niin tulisi rauha mailmaan.koraanissa lietsotaan sotaan.koraani on harha oppi jota nyt koko mailma kumartaa.koraanin takana on saatana
koraanin poltto on oikein
666....
19300
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2010/09/hameen-anttila_koraanien_polttaminen_olisi_vahva_loukkaus_1966562.html?origin=rss.eksytys on käynnissä koraani ei ole raamattu
http://yle.fi/uutiset/teksti/ulkomaat/2010/09/amerikkalaiskenraali_varoittaa_koraanien_poltosta_1961394.html
http://www.kotimaa24.fi/uutiset/325-koraanien-polttaminen-poeyristyttaeae-vatikaania
yksi mies usaassa saa koko mailman kohisemaan koraanin tähden.onko elia on tullut lue 1kun 18http://www.nic.funet.fi/pub/doc/religion/christian/Bible/html/finnish/1933,38/1Kun.18.html
On luonnollista,että paavikin tuomitsee Koraanien polttamisen,koska haluaa rauhaa Lähi-itään.
Toisin käy.Koraanien polttaminen johtaa heti uuteen sotaan Länsirannalla ja Jerusalemissa,
minkä jälkeen Israel tuhotaan,ja ihmiskunta pääsee taloustaantumasta eroon.
monet kasat ;ahtevat sraelia vastaan, lukemato joukko..tarja ja astrid etunenmassa..
Jesaja 41
aivopesty vai etkö pysty järkeilemään sitä mistä tämä taantuma johtuu???
Luuletko tosiaan noin ala-arvoisesti, että Israel on syypää johonkin taloustaantumaan?
Jo on tultu tosiaan idioottien tasolle!
Opettelen ensin historia ja sen jälkeen ala tutkiskella näitä sijoitusmaailmoja.
Ehkä sitten alkaa silmiesi välissä hiukan hyrrätä.
Äläkä sitten kokoa maailmankuvaasi joistain iltäpäivälehdistä.
Ne on tarkoitettu yksinkertaisesti ajatteleville.
tuli järkiinsä.
Ja miettii vielä polttamista,tuleen vaan sanon.
http://edition.cnn.com/2010/US/09/10/florida.quran.burning.imam/index.html?hpt=T1#fbid=Ul2m6i32Gl1&wom=false
....
pedofiili!
Sähän puolustat pakanauskonnon oppikirjaa, jota oikea juutalainen ei koskaan tekisi!
1.Aikak. 16:26 Sillä kaikki kansojen jumalat ovat epäjumalia, mutta Herra on tehnyt taivaat.
Ps. 31:7 Minä vihaan niitä, jotka seuraavat turhia epäjumalia, mutta minä turvaan Herraan.
Ps. 96:5 Sillä kaikki kansojen jumalat ovat epäjumalia, mutta Herra on tehnyt taivaat.
Allah on pakanallinen 'kuun jumala', eikä suinkaan sama kuin Raamatun Jla ja Koraani ei ole suinkaan Jlasta alkuisin, koska siinä vääristellään monessa kohden VT:n ja UT:n pyhiä Kirjoituksia!
Koraani on monoteistisen uskonnon kirja ei pakanauskonnon. Islamille kuulu sama arvo ja kunnioitus kuin kristinuskolle, juutalaisuudelle tai mille muulle uskonnolle hyvänsä.
todellakaan juutalainen,taidat olla muslimi.
Islam on täyttä terroria,turvaat monoteismiin ja kumminkin annat kristisukollekkin tunnustusta,ei mitään järkeä.
FSM on ainoa oikea monoteistinen usko.
Joten ei mitää ristiriitaa.
Ainoastaan Tanakh ja Brit Chadashah ovat luotettavia ja vain niihin uskoen ihminen voi saavuttaa pelastuksen!
opi tästä: "Minun todistajani, sanoo JHWH olette te -- Israel, sinä jonka olen valinnut palvelijakseni -- ja teidän tulee tuntea minut ja uskoa minuun, ymmärtää, kuka minä olen. Ennen minua ei ole jumalaa syntynyt eikä ollut eikä minun jälkeeni tullut eikä tule".
Brit Chadashah vahvistaa saman ja osoittaa ainoan pelastuksen tien tuon Ylistetyn ja ainoan Jlan luo.
Muuta ei tule eikä Herraksi koroteta:
>> Sillä ei Daavid ole astunut ylös taivaisiin, vaan hän sanoo itse: "Herra saooi MINUN HERRALLENI: 'ISTU MINUN OIKEALLE PUOLELLENI, KUNNES MINÄ PANEN SINUN VIHOLLISESI SINUN JALKOJESI ASTINLAUDAKSI'."
VARMASTI TIETÄKÖÖN SIIS KOKO ISRAELIN HUONE, ETTÄ (ELOHIM) JUMALA ON HÄNET HERRAKSI JA KRISTUKSEKSI TEHNYT, TÄMÄN JEESUKSEN JONKA TE RISTIINNAULITSITTE. > Kuule, Israel! Herra, meidän Jumalamme (Immanuel), Herra on yksi.