Sillä näin typeriä nykyihmiset ovat: Vatkaavat itselleen kuulumattomia asioita, jauhavat ja jauhavat, soittavat poskeaan. Ja huom. ei kehdata tulla sanomaan päin naamaa, vaan tehdään mm. näin: Näkevät jonkun jolla nyt ei ole mitään tekemistä ko. tyypin kanssa, mutta tällä nyt on jostain ihmeellisestä ja täysin järjellä käsittämättömästä syystä jotain asiaa, niin tuo rupeaa siinä ääntään korottamaan, ja kohde jolle ilmiselväst jotain asiaa on, on jo parinkymmenen metrin päässä vähintään. Sitten kun niiltä kysyy, että joo, mitä oliks sulla jotain asiaa mulle, niin kuulemma eivät muuta kuin keskenään siinä hilluvat, eli siis, yhtäkkiä porukka muuttuu niin huonokuuloiseksi, että jätkän/muijan pitää ruveta huutamaan asioita!
Jaa, mä sanon, että siin on jo ambulanssin paikka! Hulluja riittää!!!!!!! Sisksi toisekseen, miettis nyt junankauta että oliks mitään järkiperäistä asiaa vai ei! Miksei noille tehdä mitään! HULLUJA!
Jaa, mä sanon, että siin on jo ambulanssin paikka! Hulluja riittää!!!!!!! Sisksi toisekseen, miettis nyt junankauta että oliks mitään järkiperäistä asiaa vai ei! Miksei noille tehdä mitään! HULLUJA!
Vastaukset 1
Vanhimmat
eli tämän palstan aiheeseen kuuluu, kuten palstan nimen alla palstaopasteessa kerrotaan,
(Keskustele päivänpolttavista kotimaan ja ulkomaan uutisista.), Kyse on siis uutiskeskustelupalstasta. Ei pitäisi olla vaikeaa tajuta?