Olen tehnyt rikosilmoitukset itse kustakin, koska koen palstan loukkaavan perustuslaillista oikeuttani uskoa Jeesuksen Kristuksen ylösnousemukseen ja Taivaan Isään, joka päättää, kuka pelastuu, kenen osana on päättymätön kärsimys. Samalla räikeä loukkaus kohdistuu jokaiseen, joka uskoo, että ateismi on vääryys.
Olen tehnyt rikosilmoituksen
Inov
12135
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jeesus joutuu vastuuseen, kun ei paranna ketään tai estänyt WTC.iskuja.
Forumin häirikkökin on elävä todiste Jeesuksen osaamattomutta vastaaan.
Jeesux -sanoo jo savonarolakin, aito mies uskossa.
Kusta, Jeesus.
Sekä tuo aloite että vastauksenne ovat ateistien kirjoituksia, ja ihmettelen onko tämä huumoria vai mitä?
miten voit Jeesuksen haastaa oikeuteen? Tuossa itsekin pilkkaat omalla nimimerkilläsi Jeesusta.
Ja entäs Savonarolan SUX-pilkka, joko sekin on huomioitu?
Nämä kirjoittelijat ovat noin teini ikäisiä ateisteja, joiden tapaan ajatella tuo kuulostaa huumorilta, vaikka laittaa uskovaiset vakaviksi, koska he eivät halua pelleillä vakavilla asioilla.
on joukossa ?
Jeesus ja Jumala, opetele lukemaan!
imi mua viime yönä ja nieli kaiken.
Voi kun voisin olla paikalla kuuntelemassa kun teet rikosilmoitusta. Kunnon nauru maittaa aina, ja mikäs sen hauskempaa kuin vahingonilo. No, kerro kuinka sen rikosilmoituksen kanssa käy, kai siitäkin edes pienet naurut saa. Nauruhan se pidentää ikää, sanoo sanonta. :)
En tajunnut, puhu selvemmin!
Minulle teidän pilkkanne tuo ensinnäkin mieleen vain pahat henget, ja tuo tämän jälkeinen kommentti vielä helvetinkin, jossa on vielä suuremmat tuskat...!
Hyvä, on jo aikakin tehdä jotain! Jumala on saanut itkeä yksin jo vuosikausia, kun kukaan ei auta vaikka sitä kiusataan. On aika poliisisetien tulla, ja viedä jumala turvaan. Pehmustettuun huoneeseen jossa ei ole teräviä kulmia.
"Olen tehnyt rikosilmoitukset itse kustakin, koska koen palstan loukkaavan perustuslaillista oikeuttani uskoa Jeesuksen Kristuksen ylösnousemukseen ja Taivaan Isään, joka päättää, kuka pelastuu, kenen osana on päättymätön kärsimys."
Kiva kun sun oikeudentajusi ja suvaitsevaisuutesi on jumalasi tasoa.
" Samalla räikeä loukkaus kohdistuu jokaiseen, joka uskoo, että ateismi on vääryys."
Mielenkiintoista ettei uskonnon aiheuttamat vääryydet tai raamattu ole luokkaus.