"Naiseen kävi käsiksi 20-30-vuotias, 170-175 senttiä pitkä normaalivartaloinen mies, jolla oli tummat farkut ja lantiolle ulottuvat takki. Miehen hiukset olivat lyhyet ja vaaleanruskeat".
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010091412347904_uu.shtml
Tietoja voi ilmoittaa Kymenlaakson poliisille p. 07187 35685 tai sähköpostilla: [email protected].
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010091412347904_uu.shtml
Tietoja voi ilmoittaa Kymenlaakson poliisille p. 07187 35685 tai sähköpostilla: [email protected].
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kulttuuri rikastuu kymenlaaksossakin kovaa kyytiä.
Miehen hiukset olivat lyhyet ja vaaleanruskeat. Minullakin on vaaleanruskeat hiukset ja olen suomalainen.
Heh, heh, naurattaa ajatus, että vaikka Nuorgamissa, jossa tietääkseni ole yhtään mamua, tapahtuisi raiskaus, niin se olisi sitä "kulttuurin rikastumista". (on muuten loppuun kulutettu ja typerä klisee)
suurpiirteisistä tuntomerkeistä päätellen musu, tuollaiset "tuntomerkit" ovat täysin yhtä tyhjän kanssa. Sitten parin kuukauden ja 10 lisäraiskauksen jälkeen voidaan ilmoittaa tekijän olleen ulkomaalaistaustainen.
Kertovat ettei tekiä puhunut suomea.
Ketkä kertovat ?
"Mies pakeni asematunnelin suuntaan naisen huutojen pelästyttämänä."
Juoksi takaisin notkumaan sinne mistä tulikin.