Räjähteistä

Teoria WTC-tornien räjäyttämisestä näyttää olevan melkoisen suosittu ja todeksi luultu tällä palstalla.

Kiinnostaisi kuulla mitkä muut kohteet olivat panostettuja ja miten ne oli onnistuttu kenenkään puuttumatta suorittaa.

Kohteethan olivat kovin heikosti vartioituja, kuten Pentagon, Capitol ja Valkoinen talo. Pari viimemainittua ovat oletettuja kohteita.
3164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"Analogia lobbaajan ja idiootin välillä?
Kirjoittanut: Fil. maisteri 28.10.2008 klo 08.43


Samasta kynästä:

"3A "Niinhän se on, että tuollainen onnettomasti suunniteltu teräsrunkoinen rakennus kun ottaa kunnolla tulipaloa jostain kohtaa, teräs väsyy heti, ja koko komeus tulee ryskyen alas, vastustamattomalla voimalla."

3B "Älytön määrä räjähteitä tarvittaisiin tuollaisten valtavien talojen romahduttamiseen, koska rakenteet täytyy ampua katki joka paikasta, että homma onnistuisi. Eihän sellaisen pommimäärän asentaminen olisi mitenkään voinut keltään onnistua huomaamatta.""


Tämä 'fysikaalisen reaktion kaavan' kuuluttaja toimii kuten yllä. Todettu on, että pari kerrosta vaurioituu lentokoneen toimesta ja rakennus sortuu kotvan kuluttua, mutta jos perustelet, että se ei ole mahdollista ja päädyt räjähdepurkuun, niin jo tarvitaankin helvetillinen määrä ja koko tornin kattava panostus räjähteillä?

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=4500000000000580&posting=22000000038459074


:D

PS. Kerosiini jatkoi matkaansa "fysikaalisen kaavan" mukaisesti vastaisesta seinästä ulos ja kerosiini EI ole räjähdysaine, palonopeus optimiolosuhteissa 20m/s.

Klassisessa propositiologiikassa pätevät seuraavat lait:

Principium exclusi terti (lat. kielletyn kolmannen laki), jonka mukaan jokainen lause on aina tosi tai epätosi.

Principium exclusi contradictionis (lat. kielletyn ristiriidan laki), jonka mukaan mikään lause ei voi olla sekä tosi että epätosi.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Propositiologiikka

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=4500000000000580&posting=22000000038950335"

Äänestä

pääsi livahtamaan helpostikkin, jos ei mennyt pysäköintivalvontakameran kohdalta alueelle....
Siellähän ei muita kameroita ollut, koska muuten järkyttävä
lento 77:n törmäys olisi taltioitu ja näytetty mediassa.
Kaikki muut törmäykset, mitkä oli taltioitu näytettiin.

Uskoisin, että nykyään rakennuksen (Pentagonin) toisellekin puolelle, on sijoitettu kamera. :P

Tässä hyvä pätkä ajan kuluksi...
http://www.youtube.com/watch?v=PNK1V6S2cbo

En ole "virallista" syytä asiaan kuullut vielä.
Intuitio, meediot ankkureina...onhan noita. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


panostaja x kirjoitti:

Teoria WTC-tornien räjäyttämisestä näyttää olevan melkoisen suosittu ja todeksi luultu tällä palstalla.

Kiinnostaisi kuulla mitkä muut kohteet olivat panostettuja ja miten ne oli onnistuttu kenenkään puuttumatta suorittaa.

Kohteethan olivat kovin heikosti vartioituja, kuten Pentagon, Capitol ja Valkoinen talo. Pari viimemainittua ovat oletettuja kohteita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu