OTETTAISKO MALLIA RANSKASTA ?

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Ranska lennätti lisää romaneja Bukarestiin/1135260147852


Ranskalaiset viittaavat edelleen kintaalla EU;n mutiaisdirektiiveille! ja lähettävät "romanoffit" kotiinsa. Perskeles meidän nilkkienkin pitäisi ottaa mallia Ranskalaisista ja aloittaa mustalaiset, somppujen ja muiden mutiaisten HUMANITÄÄRINEN palautus kotimaihinsa! 100 euro käteistä nyrkkiin ja paluulippu Mogadishuun olisi sompuillekin hyvä humanitäärinen teko ! Pääsisivät ressukat Suomen kylmästä ja rasistisesta ilmastosta Afrikkaan, missä on lämmintä ja rasismista vapaata ilmastoa, nälänkin yllättäessä potkaisisivat vain hedelmäpuun kylkiin, jos tulisi Ananas alas saisivat syötävää, jos taasen puusta putoaisi apina, saisivat raiskattavaa, siis ihan paratiisimainen paikka sompuille ja muille Afrikan mustille ja vähemmän mustillekin !


Late Lapista. Somput kotiinsa Ry !
8173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

onkin itsenäinen maa, niinkuin suomenkin pitäisi olla.Täällä vaan ollaan jatkuvasti kyykyssä, ettei vaan tule noottia eu:uun parhaalle mallimaalle.

Äänestä
  • ... muka Romanoveja vihaisi? Romanovien aikanahan Venäjä oli hyvin ranskalaismielinen ja ranskaa puhuttiin hovissa yleisesti. En ole kuullutkaan että tuollainen uusi linja olisi Ranskassa vallalla.

    Ja siis sama malli Suomeen? Onko Suomessa sitten tuota sukua vielä jäljellä? Vai tarkoittaako Late muita venäläissukuja kuten Sinebrychoffeja?

    Laten jutut käyvät yhä vaikeammiksi tulkita...

    Äänestä

aivan oikein.

Nykyhallituksemme maanpetoksellisessa kiihkossaan ei kykenisi näin suoraselkäiseen toimintaan, vaan nöyristelee minkä ehtii ja toivottaa tervetulleeksi kaikki rosvot, raiskaajat ja murhamiehet ketkä vain suvaitsee saapua suomalaisen veronmaksajan rahoilla herroiksi elelemään.

Äänestä
  • Nytkin lähdetään oikein miinalaivalla hakemaan lisää somppuja Afrikasta. operaatio maksaakin etukäteisarvion mukaan 10 milj, euroa, mikä summa takuulla tuplaantuu ajan kanssa !

    PS: Suomesta ei löytynyt Heinolan reumasairaalan pelastamiseksi edes 2 miljoonaa euroa !


    Late Lapista.

    Äänestä

ja saa tehdä maahanmuuttoasioissa aivan kuinka haluaa , sillä erottamaan unionista ei lähdetä sitten millään, koska se olisi alku sellaiselle kierteelle johon eu:lla ei ole varaa.

Äänestä

Suomessa on somppuja jo 10.000 ja ryssiä 50.000 jos niille annetaan paluulippu ja 100 € per lärvi saadaan poltetuksi 10 milj euroa ihan hukkaan.
Toveri Stalinia lainatakseni: "ne kaikki ovat niin vittumaista porukkaa, että kävelköön Siperiaan".
tarkoitti suomalaisia, mutta sovellettakoon...
Ryssät kävelköön rajan yli ja somalit vaikka soutakoon. pääasia on että lähtevät .. ja ilman kustannuksia.

Äänestä
  • http://www.iltalehti.fi/uutiset/200812238822743_uu.shtm l
    Vuonna 1983 syntynyt somalimies, jonka karkotuksen korkein hallinto-oikeus vahvisti
    Vuonna 2006 varkaudesta, lievästä petoksesta, lievästä pahoinpitelystä, pahoinpitelyn yrityksestä, lievästä vahingonteosta sekä ryöstöstä 11 kuukauden vankeuteen (Tuomio ei ole lainvoimainen)
    Vuonna 2005 tuottamuksellisesta kätkemisrikoksesta ja törkeästä pahoinpitelystä 1 vuoden ja 3 kuukauden vankeuteen (Tuomio ei ole lainvoimainen)
    Vuonna 2005 nuorena henkilönä pahoinpitelystä 20 päiväsakkoon (Tuomio on täytäntöönpanokelpoinen)
    Vuonna 2004 nuorena henkilönä varkaudesta 35 päiväsakkoon
    Vuonna 2004 ryöstöstä ja törkeästä ryöstöstä 2 vuoden ja 4 kuukauden vankeuteen
    Vuonna 2004 nuorena henkilönä pahoinpitelystä 30 päiväsakkoon
    Vuonna 2004 nuorena henkilönä pahoinpitelystä 20 päiväsakkoon
    Vuonna 2004 nuorena henkilönä pahoinpitelystä ja varkauden yrityksestä 40 päiväsakkoon
    Vuonna 2004 poissaolosta oikeuden vastaajana 200 euron uhkasakkoon
    Vuonna 2003 nuorena henkilönä varkaudesta, vahingonteosta, pahoinpitelystä ja kolmesta ryöstöstä 40 tuntiin nuorisopalvelua
    Vuonna 2003 nuorena henkilönä lievästä pahoinpitelystä 20 päiväsakkoon
    Lisäksi lukuisia rangaistusmääräyksiä pääasiassa näpistyksistä

    Vuonna 1984 syntynyt somalimies, jonka karkotuksen korkein hallinto-oikeus vahvisti
    Vuonna 2005 tuomio varkaudesta. Käräjäoikeus katsoi aiempaa 2 vuoden ja 4 kuukauden vankeustuomiota törkeästä ryöstöstä, jonka hovioikeus vahvisti aiemmin samana vuonna, riittäväksi seuraukseksi.
    Vuonna 2005 tuomio varkaudesta, maksuvälinepetoksesta ja ryöstöstä 4 kuukaudeksi vankeuteen
    Vuonna 2004 törkeästä ryöstöstä 2 vuodeksi ja 4 kuukaudeksi vankeuteen
    Vuonna 2004 varkauden yrityksestä, lievästä petoksesta, varkaudesta, ryöstöstä, ryöstön yrityksestä ja maksuvälinepetoksesta 10 kuukaudeksi vankeuteen
    Vuonna 2004 ryöstöstä ja varkaudesta 5 kuukaudeksi vankeuteen
    Vuonna 2003 varkaudesta ja lievästä pahoinpitelystä 30 päiväksi vankeuteen
    Vuonna 2003 lievästä kavalluksesta, kavalluksesta sekä kahdesta varkaudesta 75 päiväksi vankeuteen
    Vuonna 2003 kavalluksesta ja pahoinpitelystä 70 päiväksi vankeuteen
    Vuonna 2002 nuorena henkilönä tehdyistä varkaudesta, kiristyksestä, pakottamisesta, vapaudenriistosta, kiristyksen yrityksestä, huumausaineen käyttörikoksesta ja ryöstöstä 5 kuukaudeksi vankeuteen
    Vuonna 2001 nuorena henkilönä tehdyistä ryöstön yrityksestä ja ryöstöstä 60 päiväksi vankeuteen
    Vuonna 2001 nuorena henkilönä tehdystä ryöstöstä 9 kuukaudeksi vankeuteen
    Vuonna 2000 nuorena henkilönä tehdyistä vapaudenriistosta ja ryöstöstä 5 kuukaudeksi vankeuteen
    Lisäksi useita sakkorangaistuksia pääasiassa näpistyksistä
    IL

    Vuonna 1982 syntynyt somalimies, jonka karkotusesitys hylättiin
    Vuonna 2005 pahoinpitelystä 60 päivään vankeutta (tuomio ei ole lainvoimainen)
    Vuonna 2004 2 vuoden ja 2 kuukauden tuomio törkeästä ryöstöstä ja varkaudesta
    Vuonna 2004 nuorena henkilönä tehdystä ryöstön yrityksestä ehdolliseen vankeuteen 9 kuukaudeksi
    Vuonna 2004 varkauden yrityksestä ja lievästä petoksesta yhden kuukauden vankeusrangaistukseen
    Vuonna 2003 kahdesta teräaseen hallussapidosta yleisellä paikalla, törkeästä pahoinpitelystä, kahdeksasta pahoinpitelystä, ryöstöstä ja laittomasta uhkauksesta 2 vuoden ja 4 kuukauden vankeuteen
    Vuonna 2002 kahdesta varkaudesta, kahdesta pahoinpitelystä, teräaseen hallussapidosta yleisellä paikalla ja vahingonteosta 40 päivään vankeutta
    Vuonna 2001 nuorena henkilönä tehdystä kahdesta ryöstöstä ehdolliseen 4 kuukauden vankeusrangaistukseen
    Vuonna 2001 nuorena henkilönä tehdystä kahdesta varkaudesta ja ryöstöstä 6 kuukauden ehdolliseen vankeuteen
    Vuonna 2001 kahdesta törkeästä pahoinpitelystä ja yhdestä pahoinpitelystä yhdeksi vuodeksi vankeuteen
    Vuonna 2000 ryöstöstä ja teräaseen hallussapidosta julkisella paikalla 6 kuukaudeksi ehdolliseen vankeuteen

    http://blogit.iltalehti.fi/pauli-vahtera/2010/08/31/somalien-perheenyhdistaminen-suomalaisperheisiin/



    Late Lapista. Mutiaiset afrikkaan Ry !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Late Lapista. kirjoitti:

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Ranska lennätti lisää romaneja Bukarestiin/1135260147852


Ranskalaiset viittaavat edelleen kintaalla EU;n mutiaisdirektiiveille! ja lähettävät "romanoffit" kotiinsa. Perskeles meidän nilkkienkin pitäisi ottaa mallia Ranskalaisista ja aloittaa mustalaiset, somppujen ja muiden mutiaisten HUMANITÄÄRINEN palautus kotimaihinsa! 100 euro käteistä nyrkkiin ja paluulippu Mogadishuun olisi sompuillekin hyvä humanitäärinen teko ! Pääsisivät ressukat Suomen kylmästä ja rasistisesta ilmastosta Afrikkaan, missä on lämmintä ja rasismista vapaata ilmastoa, nälänkin yllättäessä potkaisisivat vain hedelmäpuun kylkiin, jos tulisi Ananas alas saisivat syötävää, jos taasen puusta putoaisi apina, saisivat raiskattavaa, siis ihan paratiisimainen paikka sompuille ja muille Afrikan mustille ja vähemmän mustillekin !


Late Lapista. Somput kotiinsa Ry !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu