Homojen mekka

Onko Kuopiosta tullut homojen mekka ja Helsingistä lesbojen lässyttelypaikka ? Siltä vähän tuntuu, kun vähänkin kuuntelee ja lukee päivän sanomalehtiä ja uutisia.
1135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

eiköhän totuus liene, että kaikki homot haluavat muuttaa pois Kuopiosta, tuosta kalakukkojen kaupungista, mahdollisiman pian kun se vain on mahdollista. Kuka siellä syrjäseudulla nyt voisi viihtyä, kun paikallisilla on vain Paavo Ruotsalaisen ajatukset ja asenteet päässään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uutisvuotoz kirjoitti:

Onko Kuopiosta tullut homojen mekka ja Helsingistä lesbojen lässyttelypaikka ? Siltä vähän tuntuu, kun vähänkin kuuntelee ja lukee päivän sanomalehtiä ja uutisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu