97 kiloa

Nyt se on loppu - liika syöminen nimittäin. Tuosta painosta on ihan pakko saada pois vähintään kymmenen kiloa. Mieluummin tietysti 20 tai jopa 30, mutta 10 kiloa ihan pakosti. Nyt nimittäin tuntuu nivelissä kipua ja pauketta. Suu söisi, mutta hennot (?) jalat eivät kanna.
4821
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Laitoin lähes saman aloituksen terveys/laihduttaminen/laihduttajien tukiryhmät palstalle ja jatkan avautumista siellä. Eka päivä meni ihan hyvin.

Äänestä
  • Nyt on mennyt puolitoista kuukautta aloituksestasi, miten on sujunut?
    Oletko pelkällä ruokavaliolla vai kuntoiletko myös?
    Pelkällä kuntoilulla ei taida tuloksia tulla kovinkaan pikaisesti ...

    Äänestä

  • laihduttaja kirjoitti:

    Nyt on mennyt puolitoista kuukautta aloituksestasi, miten on sujunut?
    Oletko pelkällä ruokavaliolla vai kuntoiletko myös?
    Pelkällä kuntoilulla ei taida tuloksia tulla kovinkaan pikaisesti ...

    Kiitos kysymästä - hyvää kuuluu. Olen saanut karistetttua 7 kiloa ja projekti jatkuu hyvillä fiiliksillä.

    Ensin olin 2 viikkoa Nutrilet-kuurilla ja siinä sain katkaistua huonon syömisen ja sain hyvän lähdön laihdutukseen. Sittemmin olen noudattanut ns. rentoa laihduttamista tai oikeastaan elämäntapamuutosta. Yritän syödä monipuolisesti, terveellisesti, hyvin ja kevyehkösti. Useimmiten se onnistuukin mainiosti. Muutamana viikonloppuna olen herkutellut aika reippaastikin (kyläilyjä, synttäreitä ym) ja runsaamman syömisen jälkeen olen pitänyt hedelmäpäivän tai nutrannut. Se on tasapainottanut tilanteen ja viikkopudotus on ollut noin puolisen kiloa.

    Tunnen oloni nyt kaikin puolin paremmaksi ja terveemmäksi. Jaksan paremmin ja elämä maistuu. Liikuntaa en ole harrastanut paljoakaan. Tosin työssä tulee jonkinlaista liikkumista ja ison talon ja pihan hoidossa tulee hyötyliikuntaa aivan väkisin.

    Jos kiinnostaa, niin tässä linkki, missä olen kertonut projektin vaiheista tarkemmin http://keskustelu.suomi24.fi/node/9335357

    Äänestä

ollaan, eiköhän me onnistuta. Tsemppiä meille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Meeeri kirjoitti:

Nyt se on loppu - liika syöminen nimittäin. Tuosta painosta on ihan pakko saada pois vähintään kymmenen kiloa. Mieluummin tietysti 20 tai jopa 30, mutta 10 kiloa ihan pakosti. Nyt nimittäin tuntuu nivelissä kipua ja pauketta. Suu söisi, mutta hennot (?) jalat eivät kanna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu