97 kiloa

Meeeri

Nyt se on loppu - liika syöminen nimittäin. Tuosta painosta on ihan pakko saada pois vähintään kymmenen kiloa. Mieluummin tietysti 20 tai jopa 30, mutta 10 kiloa ihan pakosti. Nyt nimittäin tuntuu nivelissä kipua ja pauketta. Suu söisi, mutta hennot (?) jalat eivät kanna.

4

793

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Meeeri

      Laitoin lähes saman aloituksen terveys/laihduttaminen/laihduttajien tukiryhmät palstalle ja jatkan avautumista siellä. Eka päivä meni ihan hyvin.

      • laihduttaja

        Nyt on mennyt puolitoista kuukautta aloituksestasi, miten on sujunut?
        Oletko pelkällä ruokavaliolla vai kuntoiletko myös?
        Pelkällä kuntoilulla ei taida tuloksia tulla kovinkaan pikaisesti ...


      • Meeeri
        laihduttaja kirjoitti:

        Nyt on mennyt puolitoista kuukautta aloituksestasi, miten on sujunut?
        Oletko pelkällä ruokavaliolla vai kuntoiletko myös?
        Pelkällä kuntoilulla ei taida tuloksia tulla kovinkaan pikaisesti ...

        Kiitos kysymästä - hyvää kuuluu. Olen saanut karistetttua 7 kiloa ja projekti jatkuu hyvillä fiiliksillä.

        Ensin olin 2 viikkoa Nutrilet-kuurilla ja siinä sain katkaistua huonon syömisen ja sain hyvän lähdön laihdutukseen. Sittemmin olen noudattanut ns. rentoa laihduttamista tai oikeastaan elämäntapamuutosta. Yritän syödä monipuolisesti, terveellisesti, hyvin ja kevyehkösti. Useimmiten se onnistuukin mainiosti. Muutamana viikonloppuna olen herkutellut aika reippaastikin (kyläilyjä, synttäreitä ym) ja runsaamman syömisen jälkeen olen pitänyt hedelmäpäivän tai nutrannut. Se on tasapainottanut tilanteen ja viikkopudotus on ollut noin puolisen kiloa.

        Tunnen oloni nyt kaikin puolin paremmaksi ja terveemmäksi. Jaksan paremmin ja elämä maistuu. Liikuntaa en ole harrastanut paljoakaan. Tosin työssä tulee jonkinlaista liikkumista ja ison talon ja pihan hoidossa tulee hyötyliikuntaa aivan väkisin.

        Jos kiinnostaa, niin tässä linkki, missä olen kertonut projektin vaiheista tarkemmin http://keskustelu.suomi24.fi/node/9335357


    • mollejamulle

      ollaan, eiköhän me onnistuta. Tsemppiä meille!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      91
      7703
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      131
      3083
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      159
      1966
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      75
      1747
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      131
      1589
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      178
      1540
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      132
      1212
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      80
      904
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      50
      834
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      794
    Aihe