http://blogit.iltalehti.fi/pauli-vahtera/2010/09/15/jattakaa-meille-edes-vesi/
On taas niin osuvaa ja täyttä asiaa. Kaikki on jo lahjoitettu tai myyty halvalla ulkomaalaisille. Jäljellä on vielä VESI. Mutta kuinka kauan?
On taas niin osuvaa ja täyttä asiaa. Kaikki on jo lahjoitettu tai myyty halvalla ulkomaalaisille. Jäljellä on vielä VESI. Mutta kuinka kauan?
Vastaukset 9
Vanhimmat
20 vuoden päästä maksamme omasta puhtaasta vedestä hunajaa jollekkin ulkomaiselle taholle, ellei sitten viisastua pikaisesti. Puhaasta juomavedestä tulee kultaakin kalliimpaa.
Suomea hallitsee tällä hetkellä sensortin kaarti, että koko ajan on kylmä rinki p:n ympärillä, että mitä ne nyt keksii.
Hirvittäviä nuo "puoluebroilerit", jotka ovat elämästä pihalla, kuin lumiukot. Pätkätöihin ja työharjotteluun joka sorkka, heille pakollisena harjotteluna.
Nyt pitää vastuuttomat päätäjät saada ruotuun, ennenkuin Suomen vedet on myyty pois.
jo norjalaisten määräämän hinnan ja kiitos kuuluu Kokoomukselle ja Häkämiehelle.
Onko mitään pelastakaa vesi ryhmittymää?
en vaivaudu edes vastaamaan,tämä typerä kansa nauroi ja pilkkasi Marko Sihvosta,joka jo helmikuussa aloitti nälkälakon Suomen pohjavesien pelastamiseksi.Montako Suomalaista lähti Markon tueksi,ei kovin montaa,ilkkujoita ja hulluksi leimaajia kyllä riitti.Marko Sihvonen asusteli kalseassa asuntovaunussa,poliisien jatkuvan ahdistelun ja väkivaltaisen käytöksen keskellä sitkeästi.Lopulta vaunu siirrettiin Kisahallin taakse ja Marko virui kylmällä betonilattialla,lähetettiin putkasta poliisien uhkausten saattelemana,mm.pakkohoitoon sulkemisesta.Marko Sihvosella oli jo sisäpiirin tietoa Suomen neuvotteluista ulkomaisten suursijottajien kanssa käydyistä alustavista keskusteluista,matkalla oli mukana esim.Ben Zyskowiski ja Mauri Pekkarinen,kiinnostuiko lehdistö tai muut tiedotusvälineet eivät.Asia on tarkoituksella salattu kansalta,jokainen ihminen jolla on kykyä etsiä uutisia muualtakin kuin iltapäivälehtien lööpeistä,on jo kauan aikaa sitten tajunnut,miten puhtaasta juomavedestä taistellaan eri puolilla maailmaa,ei tarvitse mennä Viroa kauemmaksi,jossa ulkomaiset suuryritykset ostivat Viron vedet ja nyt köyhimmillä ihmisillä ei ole enään edes varaa ostaa vettä.Jo vuosikymmeniä sitten tiedettiin,että tulee päivä jolloin vesi on öljyä kallimpaa,ja se päivä on nyt,sota vedestä raivoaa ympäri maailmaa,mutta vain tyhmä Suomalainen ei tajua mitään,säälittävää seurata kuinka tämä kansa on aivokuollutta kansaa,jonka ainoa suurin huolenaihe on BB-paskan yllättävät käänteet.Oma pelastukseni ja toivoni tämän maan tulevaisuuden suhteen elää vain ja ainoastaan siinä muutamassa tuhannessa ihmisessä jotka eivät hylänneet Marko Sihvosta,me jatkamme edelleen taistelua Suomen puolesta.Mielenosoituksissa käyn aina toteamassa sen säälittävän näyn kuinka onnettomia vellihousu luusereita tämä Suomi on väärällään,Eduskuntatalon ohi kävellään kuin puusta pudonneet apinat typerä ilme kasvoillaan,mitä tapahtuu?Täällähän on hyvin asiat kun voi istua lämpimässä ja paranella,ja olla huolissaan Suomen tulevaisuudesta.Sanoisin ei kannata,pohjavedet rahanahneet politikkomme tulevat myymään selkämme takana,sillä aikaa kun te kaljan pöhöttämin kasvoin tuijottatte tylsistyneenä sitä tyhjänpäivästä paskaa,mitä teille media tarjoaa.
Suomesta saa maailman parasta ja puhtainta vettä. Se on kultaakin arvokkaampaa meille ihmisille.
VESI on öljyä arvokkaampaa 40 vuoden päästä. Suomalaiset saa valtavan omaisuuden vedestään, jos eivät myy sitä ulkomaisille. Olemme euroopan Dubai ja mina Pekka Sheikman.
kannata lapsia hankkia tähän maailmanmenoon!!!! No näännytään janoon lopulta, korjaa kuolema niinkin. Onneks voi viimekädessä vetää ranteet auki.