Häkäpönttöautosta dieselvero?

Vieläkö tämä liikenneministeriön aivopieru on voimassa? Luin vanhan jutun jossa ukko hakkas omasta metsästään polttopuut puukaasukäyttöiseen De sotoonsa ja sai DIESELVERON maksettavaksi OMASTA polttoaineestaan!
3233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Dieselvero, vaan käyttövoimavero, jota maksetaan lievemmin verotetun polttoaineen, kuten dieselin ja vaikkapa sähkön käytöstä... ja paljonkos hän oli polttoaineveroa maksanut OMASTA puusta?

Eli ei mitään vikaa, kaikki ok.

Äänestä

lakikirjasta, viimeksi kun minä katsoin oli oikein oma pykälänsä jossa kerrotiin että pääasiallisesti puuta tai turvetta käyttävästä ei makseta käyttövoimaveroa eikä käyttömaksua

Äänestä
  • Onko tosiaan saatu joku idioottipäätös kumottua, uskomatonta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Retkuilija kirjoitti:

Vieläkö tämä liikenneministeriön aivopieru on voimassa? Luin vanhan jutun jossa ukko hakkas omasta metsästään polttopuut puukaasukäyttöiseen De sotoonsa ja sai DIESELVERON maksettavaksi OMASTA polttoaineestaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu