Mätäpaise puhkaistaan ja loppuu pekkarointi mamutuksineen! Onneksi!
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/09/1190347
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/09/1190347
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
että ministereillä on syytekynnys korkealla. Laissa ei vaan taida olla mitään tommosta että olisi korkeammalla kuin muilla.
Berlusconin syytesuoja kirjattu ihan paperille, mutta Suomessa ei tartte edes paperia!
http://www.aamulehti.fi/uutiset/ulkomaat/191027.shtml
Ahneita ja itsekkäitä "yksityisyrittäjiä" jotka tarvitsevat kipeästi suomalaista orjatyövoimaa heidän monikulttuurisen luksuselämänsä rahoittamiseksi Thaimaalaisten, Venäläisten kanssa, mikä on irvokasta, kun vetoavat muukalaisvihaan ja itse lisääntyvät mm. yön mustien Afrikkalaisten kanssa.
Suomalainen työväestö , pari miljoonaa köyhää ja suurtyöttömyyden uhrit eivät mene sähköaitapersujen retkuun, vaan äänestämme Vasemmistoliittoa, joka on ainut puolue oikeudenmukaisemman Suomen puolesta. Sitä kunnollista perusturvaa ja toimeentuloa, palkkaa työstä.
Äärioikeistolaiset persut ovat surkein vaihtoehto, kokkareitten jatke ja ahneitten mainos, tyhjää leukojen loksutusta.
Onneksi ette koskaa pääse valtaan! :)
Suurin osa työllistyy pienten ja keskisuurten yritysten tarjoamissa työpaikoissa.
Juuri ne työllistävät joita te roskaväki inhoatte ja terrorisoitte! Lyötte vasaralla omaan polveenne. Mutta semmeoisiahan olette!
Ja verottaisitte köyhän kipeemmäksi kuin jo nyt on. Verorahat omiin loisijan virkoihinne varasitta.