ihan paskaa saa Ruotsista ja suomalaisia pitävät finnjäveleinä ja huijaavat minkä ehtivät. Etelä-Saksassa autot kuin uusia.
Ruotsi auto on ruoste-auto
Ei ruotsi-autoa
32241
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
haeppas vaikka Kiirunasta auto ei ole ruostetta! kait sen näkee ostaessa mitä saa? vitun tollo!
Ruotsissa sataa aina. Vittu sieltä tulee vettä kuin esterin perseestä. Maa on vitun kahden meren välissä ja kosteaa siellä ympäri vuoden. Mee vitun tollo Norjan vuonolle niin tiedät mitä skeidaa kosteus tekee autolle.
alueella satoi viime talvena puolitoista metriä lunta. Tuo on melkein tuplasti sen mitä Suomessa. Kun tuon muuttaa vedeksi ja maanteitä vielä suolataan niin Ruotsissa kuin Suomessakin niin tajuaa että tuollaiset lumimäärät muuttuvat autoja syöväksi lumisohjoksi keväällä. Kokeile viedä auto johonkin saareen vuodeksi niin takaisin tulee pelkkä moottori. Auto kannattaa muuten hankkia sisämaasta Suomessakin, vähemmän ruostevaurioita.