Mulla on normaalisti jonkun 5 päivän menkat ja nyt on ollu jo 10 päivää. Alotin e-pillerit siis tasan 10 päivää ja nyt sen jälkee on ollu nää 10päivä menkat, osaako kukaa selittää? johtuuko pillereistä tms?
(välillä oli jo ruskeaa niukkaa vuotoa, ihankuin olisi lopussa, mutta sitten tulee taas ihan verta, mut niukasti.)
(välillä oli jo ruskeaa niukkaa vuotoa, ihankuin olisi lopussa, mutta sitten tulee taas ihan verta, mut niukasti.)
Vastaukset 4
Vanhimmat
kolmen liuskan aikana voi olla ylimääräisiä vuotoja, varsinkin sitä ensimmäistä liuskaa syödessä. Sen jälkeen pitäisi viimeistään loppua. Katsopas sieltä käyttöohjeesta haittavaikutusten kohdasta, mitä ylimääräisistä vuodoista sanotaan.
hei, meinasin just kirjottaa saman tekstin! mulla täysin sama tilanne päiviä myöten
Mulla on just ihan samanlainen tilanne! Alotin 14 päivää sitte syömää e-pillereitä ja vuoto on jatkunu ekasta päivästä asti :s yleensä menkat on siis kestäny 5-6 päivää mut nyt on jo 14 päivä menossa. Mistälöhän tällänen johtuu? Ja minkä merkkisiä pillereitä te muut ootte syöny?
...Vaan kyseessä on normaali e-pillereiden sivuvaikutus. Ja ihan kaikilla merkeillä on tämä sama juttu.
Menee yleensä ohi viimeistään kolmen ensimmäisen liuskan aikana; jos ei, vaihdat merkkiä.