Suomalaiset somalit sotimassa

niin...

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010092512406258_uu.shtml

"Supon apulaispäällikkö Petri Knape vahvistaa lehdessä, että todisteita taistelijoiden värväyksestä on saatu koulutusleireille."

"Knapen mukaan yhdyshenkilöiden avulla Supo on jo onnistunut estämään joidenkin vaarallisiksi luokiteltujen henkilöiden pääsyn Suomeen. "

Kaikkia vaarallisia muslimiperäisiä mamuja Supo ei kuitenkaan löydä ja pääsevät tulemaan tänne elätettäväksi... kuten tämä joukkomurhaaja jolle annettiin elinikäinen elätys Suomessa sekä julkisuudessa olleet väkivalta -ja seksuaalirikolliset Somaliasta.

On se hienoa rikastua, oikein fantsua.

11

680

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siniblondi

      Tässä juuri näkee suomen mamupolitiikan pienoiskoossa..somali tulee hakemaan "turvapaikkaa". Suomen viranomaiset maksavat lennon somaliasta suomeen ja maksaa kaikki kulut täällä taskurahoineen Eipä somali oikein "löydä" työtä, mutta rahahanat sossuun ja kelaan pysyy auki. Sitten suomen valtio lennättää somalin sotimaan somaliaan suomalaisten verorahoilla ja paluulennon taas.
      Mikä työkokemus on klaanisota somaliassa?
      Vaikea uskoa, että suomalaiset päättäjät on näin tyhmiä.

      • AlkaaRiiiiitttäää!!!

        vaikea uskoa?
        Tämähän on jo nähty niin moneen..moneen...moneen kertaan, ettei jaksa enää edes nauraa.
        Suomen päättäjät ovat suoraansanottuna perseestä.
        Mitään suomen ja suomalaisten hyväksi ei osata tehdä.
        Suomalaisten verorahat vaan menee taivaan tuuliin.
        Mutta yhdessä asiassa päättäjät ovat aktiivisia ja toimivat, nimittäin kun kyse on heidän omista palkoistaan ja eduistaan.
        Suomalaisten täytyisi näyttää voimansa ja ryhtyä TEKOIHIN.


      • että joku esittää noin tyhmän rakennelman.


      • -mutta
        Mover kirjoitti:

        että joku esittää noin tyhmän rakennelman.

        valitettavasti se on totta.
        Onkohan sulla sharyn-mummu, kusta päässä ?


    • Miksi jatkuvasti uutisoidaan näistä rasismin hyvistä puolista? Ainakin minulla on sellainen muistikuva, että jotkut rasistiksi leimatut ihmiset ovat vastustaneet islamin kannattajien maahantuontia sillä perusteella, että se edistää terrorismia. Ja eikö juuri tuollainen mielipide olekin leimattu ns. suvaitsevaiston toimesta rasistiseksi? Lopputuloksena on siis se vaikutelma, että antirasismi edistää terrorismia? Ehkä sillä suunnalla olisi syytä tarkistaakin kantojaan ja mm. pitää rasistien maahantuontia rasismin edistämisenä?

      • Mistä "rasismin hyvistä puolista"?

        Kenenkä "rasistien" maahantuonnista?

        Pitäisi nyt yrittää edes puhua asioista samoilla nimillä.

        "Ainakin minulla on sellainen muistikuva, että jotkut rasistiksi leimatut ihmiset ovat vastustaneet islamin kannattajien maahantuontia sillä perusteella, että se edistää terrorismia. Ja eikö juuri tuollainen mielipide olekin leimattu ns. suvaitsevaiston toimesta rasistiseksi? "

        Käsityksesi on täysin oikea: Islamin kannattajien "maahantuonnin" estäminen edistää terrorismia. Ja se on hyvin tyylipuhdasta rasismia.


      • suomi siistiksi
        Mover kirjoitti:

        Mistä "rasismin hyvistä puolista"?

        Kenenkä "rasistien" maahantuonnista?

        Pitäisi nyt yrittää edes puhua asioista samoilla nimillä.

        "Ainakin minulla on sellainen muistikuva, että jotkut rasistiksi leimatut ihmiset ovat vastustaneet islamin kannattajien maahantuontia sillä perusteella, että se edistää terrorismia. Ja eikö juuri tuollainen mielipide olekin leimattu ns. suvaitsevaiston toimesta rasistiseksi? "

        Käsityksesi on täysin oikea: Islamin kannattajien "maahantuonnin" estäminen edistää terrorismia. Ja se on hyvin tyylipuhdasta rasismia.

        pitää suomen siistinä.
        somalit ovat rasisteja, ei siellä muuten sodittaisi.


    • seurannut

      Taitavat vielä kaikenlaiset suomalaiset PÄIVÄRAHAT JUOSTA näille somaleille?
      Onko asiaan puututtu?

      • vait.

        Ei saa puuttua koska Halonen suojelee mamuja.Vihreät tukevat mamuja teki mamut mitä tahansa.


      • siniblondi
        vait. kirjoitti:

        Ei saa puuttua koska Halonen suojelee mamuja.Vihreät tukevat mamuja teki mamut mitä tahansa.

        " Suomesta lähtenyt maahanmuuttajia taisteluleireille"
        Kysehän on siitä, että mm. tätä somalia on elätetty täällä suomessa veronmaksajien rahoilla ja sitten suomen viranomaiset rahoittavat somalin taistelukurssin, että tämä somali voi tehdä terrori-iskun suomessa..tämä kertoo kaiken suomalaisista aivottomista päättäjistä.
        Suomi maksattaa kantasuomalaisten rahoilla terroristeja.


    • RUK v1984

      Jos tämmönen tavataan, on karkotettava Suomen maasta. Tämä on saanut terrorikoulutuksen ja tulee opettamaan turhautuneita mamuja täälläkin Suomessa virittelemään pommeja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      128
      4639
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      29
      3377
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      3315
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      47
      2979
    5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      51
      2965
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2839
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      18
      2590
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2315
    9. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      9
      2199
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2135
    Aihe