Osaatko arvioida omaa älykyyttäsi ilman muiden mielipidettä?
Sivuilla puidaan 9/11 tapahtumia, uskotko vai tiedätkö vai uskot ja tiedät ja mitä?
Olisitko valmis sanomaan rehellisen mieliteesi esim YK yleiskokouksessa niin kuin Irakin presidentti sanoi, tai edes työpaikallasi?
http://www.saunalahti.fi/wtc2001/
Sivuilla puidaan 9/11 tapahtumia, uskotko vai tiedätkö vai uskot ja tiedät ja mitä?
Olisitko valmis sanomaan rehellisen mieliteesi esim YK yleiskokouksessa niin kuin Irakin presidentti sanoi, tai edes työpaikallasi?
http://www.saunalahti.fi/wtc2001/
Vastaukset 20
Vanhimmat
kuuluu, että he kieltäytyvät lukemasta mitään mikä voisi horjuttaa heidän uskoaan. He ovat aivan kuin kunnon hihhulit lahkolaiset. Jehovatkaan eivät lue "luopioiden" kirjoituksia.
Aloittaja on hyvä esimerkki 9/11-hihhulista. Hän käännyttää omaan lahkoonsa ja kehottaa hihhuloimaan myös työpaikalla.
Joo, tuon olen huomannut myös ulkomaalaisilla foorumeilla. Jenkeillä usko menee järjen edelle jopa ihan naurettavan pienissä asioissa.
olleen 911-iskun takana, niin miten sinä sitten selität kolmannen pilvenpiirtäjän sortumisen? Siihen ei osunut ainoatakaan lentokonetta.
kertoisi tuollaista soopaa. Sehän olisi sama, jos kertoisin esimiehelleni olevani taipuvainen uskomaan hieman sokeroituja suuria valheita, olen ihminen joka tuijottaa hyvin valehdeltuja yksityiskohtia, enkä pysty hallitsemaan suria kokonaisuuksia. Saattaisin löytää seuraavan laman sattuessa, itseni työkkärin kursseilta.
tietää onko soopaa vai ei!
toista vuotta sitten, ja muistan sen aivan hyvin. Kerta lukeminen antaa täysin selvän kuvan, ainakin minulle.
Tässä on kysymyksessä oman älykyyden arvio, periaatteessa ketään ei kiinosta että mitä mieltä olet.
uskolla ei ei ole mitään tekoa muuta kuin älyttömyyden kansa. Älykkäät eivät usko höpö hopö juttuihin.
Uskot siis verisiä sotia käyvien kansakuntien tiedemiehiin joka tapauksessa?
Ja se kuva oli?
Joten et lukeudu heihin?
Pari sählämiä tappoivat itsensa ja lentokoneelliset ihmisiä törmäämällä pilvenpiirtäjiin.
Sen jälkeen pilvenpiirtäjät sortuivat ja tuhansia ihmisiä kuoli lisää.
Nyt jälkeenpäin fiksuksi itseään väittävät ihmiset ovat tehneet harrastuksen itselleen tekemällä nettisivuja mm. USA:n ufotapauksista joista cia vaikenee, Aasian lumimihestä, Estonian upottamisesta ja WTC:n räjäyttämisestä.
Kertokaa lisää älykkyydestä ja suhteellisuudentajusta. Odotan mielenkiinnolla...
Luitko aloituksen linkin jo kokonaan? siinä ei ollut ufoja tai lumimiehiä.
Miten selität sen tuhoutumisen? Ja hauskasti media kertoi ko. tornin romahtaneen jo puolisen tuntia ennen kuin se oikeasti romahti. Virallisen valheen kätyrit eivät mielellään puhu tuosta pilvenpiirtäjästä, koska eivät kykene selittämään sen romahtamista "terroristeilla".
Aineelliset vahingot
Pentagon tulen vahingoittamana ja osittain sortuneena.
Iskujen seurauksina 110-kerroksiset World Trade Centerin kaksoistornit ja 47-kerroksinen WTC7 sortuivat. Tornitalojen sortuessa niistä putosi runsaasti osia, jotka osuivat 22-kerroksiseen Marriott-hotelliin eli WTC3 -rakennukseen. WTC3 kärsi vakavia vaurioita ja sortui osittain. WTC4, WTC5 ja WTC6 vahingoittuivat myös pahasti tulipalojen ja sortuneiden rakennusten osien vuoksi, ja niiden sisäpintamateriaalit paloivat. Muutkin rakennukset vahingoittuivat WTC Plazan ympärillä. Myös vesiverkosto vaurioitui useassa kohdassa WTC:n alueella.[58] Romahduspaikalla sammutustyöt kestivät joulukuuhun asti.[59]
WTC:n ulkopuolisista rakennuksista yksi, ortodoksinen Pyhän Nikolaoksen kirkko tuhoutui kokonaan sirpaleiden vuoksi. World Financial Centerin rakennuksista kärsivät eniten American Expressin rakennus (WFC3) ja Talvipuutarha.[60] Deutsche Bankin rakennus, joka sijaitsi Liberty Streetin toisella puolella, vaurioitui pahoin ja purettiin myöhemmin[61]. Myös 15-kerroksinen Fiterman Hall West Broadwaylla kärsi niin pahoja vaurioita, että se tuhoutui asuinkelvottomaksi ja se päätettiin purkaa. Purkutyöt päättyivät marraskuussa 2009.[62] Vuonna 1926 rakennettu art deco -tyylinen Verizon-talo kärsi pahoin, kun kadun toisella puolella sijainnut WTC7 sortui, mutta se on nykyään entisöity[63].
Federal Emergency Managementin (FEMA) raportin mukaan New Yorkin iskuissa sortui kokonaan viisi rakennusta (WTC1, 2, 3 ja 7 sekä ortodoksikirkko) ja osittain kolme (WTC4, 5 ja 6). Lisäksi yksitoista rakennusta sai vakavia vaurioita. Vaurioituneita tai sortuneita rakennuksia oli yhteensä 56.[64]
Edes FEMA ei ole kyennyt tarjoamaan mitään selitystä! Seiskatorniin ei osunut sellaista romua mikä selittäisi romahdusta. Talon rakenteet eivät vaurioituneet minkään esineen osumasta.
Onhan tuo nyt selvää että homma on sisä piiri juttu.
Aika vaikea alkaa uskomaan että kaverit ensinäkin kaappaa koneen samana päivänä, kun on menossa suuri lentosotaharjoitus ja onnistuu sen lentämään rakennukseen Nykiin ja Yrjö Puskan takapihalle, kun taivas on täynnä ilmavoiman koneita. Ja siis nyt puhutaan kolmesta lentokoneesta, jossain nykin seudulla, jonka nyt luulis tollasessa isossa puolustusoperaatiossa olevan kohtuu tärkeä suojelukohde :D
Puhumattakaan että sitten vielä onnistuvat laittamaan räjähteet talon sisälle, josta esim turvamies ja lukuisat paikalla olijat kertovat ennen lentokoneen törmäystä ja vielä pystyvät leikkaamaan peuspilarit Nano termiitillä, jota paikalta löytyi ja joka tarvitsee huipputeknologiset välineet sitä tuottamaan.
Ei ihan taida kavereilla, jotka kameleilla ratsastaa olla tuollaista settiä takataskussa.
Enemmän vettä myllyyn laittaa että maan omat agentit on jo aikasemmin palkannu miehen lasauttamaan ilotulitteita tornien alakerrassa mutta homma ei menny niin hyvin ku kuoli vaan jotain muutama :D
Sääli että kukaan ei Lontoon metro jysäyksistä mitään ikinä puhuta. Siellä oli ihan sama homma. Samana, päivänä samaan aikaan kun turvallisuuspalvelun väki on itse paikan päällä jysähtää kunnolla.
http://keskustelu.jatkoaika.com/showthread.php?s=3194095355dca24de485e40f7fc3efdd&t=28768&page=161
Kyllä siellä pamahti ja kovasti!