Olen ajatellut hankkia e-pillerit, mitä kautta ne pitäisi hankkia? Minkälaisia tutkimuksia siellä tehdään?
pillereistä
delafie
5514
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mene gynelle. Siitä lähtee.
Anteeksi mun tökeryys! Multa kuoli kissa vappuna ja on mieli maassa sen takia. Eli itse menin silloin gynelle, joka suorittaa sisätutkimuksen, ei juurikaan satu, jos et jännitä sitä. Tuntuu enemmänkin epämiellyttävältä, mutta ei se kauan kestä. Tsemppiä sulle!
ehkäsyneuvolan kautta on helppo mennä. siellä sitten otetaan papa. Itse aikoinani kysyin kouluterkalta, että minne mennä ja hän varasi minulle ajan ehkiksestä.
Itse kävin yleislääkärillä. Kyseli vähän juttuja ja teki sisätutkimuksen. Eikä sattunut. Ja jostain luin että neitsyille ei välttämättä tuota sisätutkimusta tehdä ollenkaan. Tunnustellaan vaan mahan päältä että kaikki on kunnossa.
Mä menin koulun terkkarin luo ja se varas ajan gynelta joka sitten teki nuo tutkimukset jne.
Jos et oo koulussa tms. niin lääkärin tai gynen luo suoraan.
Mein terkkari ei ois antanu pillereitä jos ei ois ollu jätkäkaveria, ellei ois ollu joku hyvä syy tms.