HJ-61

Onko tietoa, voiko maasturin näiden uusien lakien mukaan rekisteröidä pakettiautoksi esim. poistamalla takapenkin kokonaan?
31118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kunhan autosta on maksettu täysi autovero, eli uudempi kuin 5/93.

Äänestä
  • Mitenkä sitten kun joskus olen ollut näkevinään myynnissä vm. -89 korottamattomia HJ:ta. rekisteröity 3 3 tai 1 2.

    Äänestä

  • aatu kirjoitti:

    Mitenkä sitten kun joskus olen ollut näkevinään myynnissä vm. -89 korottamattomia HJ:ta. rekisteröity 3 3 tai 1 2.

    laki on muuttunu monta kertaa. ihan vaan siks.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pakettiautoksi kirjoitti:

Onko tietoa, voiko maasturin näiden uusien lakien mukaan rekisteröidä pakettiautoksi esim. poistamalla takapenkin kokonaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu