Olen jo näiden maksava jäsen.Kysymys,onko Suomessa vielä muita matkailuajoneuvo järjestöjä joihin saisin liittyä ?.Tekis niin kauheesti mieli saada auton eteen ja taakse lisää jäsennumero tarroja ,jäsenedut sivuseikka kunhan saisin rahoittaa niiden plantaasien kunnossapitoa vaikkei niitä itse tulekkaan isommin käytettyä. Siis lisää tietoa mihin sitä maksaisi että saisi auto ja vaunu mainoksia lisää jotka jäljittelee aikalailla toisiaan.
SFC ry ja ACF ry
12
644
Vastaukset
- pistä hakemus
jäsenyyttä, olisihan oiva juttu kun saisit autosi keulaan kunnon sonninpallit logon numeroituna.
- Jäsen yksi
ei se hirveetä aivo kapasiteettijä vaadi Ry:n perustaminen. Rustaat vaan niin paljon niitä yhistyksiä tehä ku tarroja autoon mahtuu. Ja jos ei kaikki siten mahu, ostat isomman ja vähillä akkunoilla jotta soppii enemmän tarroja ja niitä jäsennumeroja.Ja niitä sopii paljon ku oot kaikkissa yhistyksissä numero ykkönen.
Eiks oo fiksu ajatus, noin niiku tarra mielessä - karavaanari,.,.
Muuten tietäisit että on kaksi muuta mistä voit saada numerotarra. Vaan minulla on kaikki neljä vaan en kyllä pidä näkyvillä kun SFC tarra.
- Lume jäsenyys
kaikki tarrat on näytillä,sen ry:n tarraa pidetään kaapissa näkyvillä jonka jäsenyys oikeuttaa parhaisiin jäsenetuihin.SFC jäsenmaksu tulee yhdestä menopaluusta alennuksena esim Ecerölinellä Hel-Tal-Hel asuntoauton kanssa ja pidemmillä yhdistelmillä vieläkin enemmän.Ei ne uudet ry:t sellaisia etuja saa järkättyä jäsenilleen eikä ne siihen pystyisikään,jos nämä kekkeruusi jutut paikkansa pitää.Moni on jäsen vain sen takia että saa kesän aikana reissuillaan alennukset,vaikkei koskaan kävisikään SFC:n cämpinkeillä asumassa.Se on vähän niinkuin Venäläis nainen avioituu suomalaisen vanhan vaarin kanssa vain hyötyäkseen taloudellisesti ilman uskollisuutta.Siis lumeavioliitto .
- Heikkoo on
Lume jäsenyys kirjoitti:
kaikki tarrat on näytillä,sen ry:n tarraa pidetään kaapissa näkyvillä jonka jäsenyys oikeuttaa parhaisiin jäsenetuihin.SFC jäsenmaksu tulee yhdestä menopaluusta alennuksena esim Ecerölinellä Hel-Tal-Hel asuntoauton kanssa ja pidemmillä yhdistelmillä vieläkin enemmän.Ei ne uudet ry:t sellaisia etuja saa järkättyä jäsenilleen eikä ne siihen pystyisikään,jos nämä kekkeruusi jutut paikkansa pitää.Moni on jäsen vain sen takia että saa kesän aikana reissuillaan alennukset,vaikkei koskaan kävisikään SFC:n cämpinkeillä asumassa.Se on vähän niinkuin Venäläis nainen avioituu suomalaisen vanhan vaarin kanssa vain hyötyäkseen taloudellisesti ilman uskollisuutta.Siis lumeavioliitto .
Peräseinäjoen martoilla on myös henkilömaksuista alennus ajoneuvo alennuksen lisäksi.
Ja monessa muussa yhdistyksessä samoin vaikka eivät niin paljon matkailua harrastakkaan, kuin tämä puutarhuri järjestön jäsenet. Joten sinun peruste oli huono, ottaen huomioon että peräseinäjoen marttojen vuosimaksu on 15 euroa - vin oilija
Heikkoo on kirjoitti:
Peräseinäjoen martoilla on myös henkilömaksuista alennus ajoneuvo alennuksen lisäksi.
Ja monessa muussa yhdistyksessä samoin vaikka eivät niin paljon matkailua harrastakkaan, kuin tämä puutarhuri järjestön jäsenet. Joten sinun peruste oli huono, ottaen huomioon että peräseinäjoen marttojen vuosimaksu on 15 euroaÄläpäs rupea vinoilemaan Peräseinäjoen kustannuksella. Siellä on v. 92 ja 95 paras karaavaanialue. Ja mitä tarkoittanet alueen "martoilla" - voi vakuuttaa senkin oelvan täydellisen väärä käsitys.
- tarroja tarroja
painattaa itse erilaisia numerotarroja tarran tekijällä ja liimailla niitä ajoneuvoon. Voi teettää aivan oman maun mukaan isoja ja pieniä. Ja lisätä niihin vaikka oma kuvansa jos siltä tuntuu, numerot voi valita myös aivan itse.
- topias22
on Rutujen tarra autossani. Koville otti tarran hommaaminen ,mutta onnistuin. Ennenkuin Tarran saa hankittua ,niin täytyy pystyä ryyppäämään kaksivuotta yhtäsoittoa todistettavasti.
Onnistuin . Onneksi pääsen lähtemään pian talveksi Rutujen mukaan aurinkorannikolle ,niin kyllä siellä rapula lähtee Rutujen kimpassa kaljotellessa.
Kova talvi on tulossa sinnekin ryypätessä. Mutta mitä siellä oikein muutakaan tekisi vesisateessa ja myrskyissä - pgr
topias22 kirjoitti:
on Rutujen tarra autossani. Koville otti tarran hommaaminen ,mutta onnistuin. Ennenkuin Tarran saa hankittua ,niin täytyy pystyä ryyppäämään kaksivuotta yhtäsoittoa todistettavasti.
Onnistuin . Onneksi pääsen lähtemään pian talveksi Rutujen mukaan aurinkorannikolle ,niin kyllä siellä rapula lähtee Rutujen kimpassa kaljotellessa.
Kova talvi on tulossa sinnekin ryypätessä. Mutta mitä siellä oikein muutakaan tekisi vesisateessa ja myrskyissäTulevaisuudessa ACF liittyy SFC:n jäseneksi. ACF:n säännöt on kopioitu suoraan SF-Caravan jäsenyhdistysten säännöistä, joten ei ole ristiriitaa. Asiat, joita molemmat ajavat ovat samoja. ACF ei ole missään vaiheessa pystynyt olemaan erilainen tai parempi matkailuautojärjestö, vaikka johtomiehet ovat olleet entisiä SFC-pamppuja. Eikä ole näköpiirissäkään, että ACF:n lausuntoja poliitikot kysyisivät. Siten ACF pysyy pienenä puuhasteluyhdistyksenä, SFC isona toimijana ja kaukaisena yksittäisen karavaanarin kannalta.
- Arvo Paino
pgr kirjoitti:
Tulevaisuudessa ACF liittyy SFC:n jäseneksi. ACF:n säännöt on kopioitu suoraan SF-Caravan jäsenyhdistysten säännöistä, joten ei ole ristiriitaa. Asiat, joita molemmat ajavat ovat samoja. ACF ei ole missään vaiheessa pystynyt olemaan erilainen tai parempi matkailuautojärjestö, vaikka johtomiehet ovat olleet entisiä SFC-pamppuja. Eikä ole näköpiirissäkään, että ACF:n lausuntoja poliitikot kysyisivät. Siten ACF pysyy pienenä puuhasteluyhdistyksenä, SFC isona toimijana ja kaukaisena yksittäisen karavaanarin kannalta.
arvoa kuten huomasimme tuossa vero jutussa.
Kyllä sen näkee puheenjohtajan valokuvastakin missä se paino on. Ja se ei ole kovin painava juttu kun asioita ajetaan. Johan vastapuoli katsoo ettei kaveri hallitse edes syömiään, saati sitten jotain oikeita asioita - asuntoautoilja
Arvo Paino kirjoitti:
arvoa kuten huomasimme tuossa vero jutussa.
Kyllä sen näkee puheenjohtajan valokuvastakin missä se paino on. Ja se ei ole kovin painava juttu kun asioita ajetaan. Johan vastapuoli katsoo ettei kaveri hallitse edes syömiään, saati sitten jotain oikeita asioitaNyt on mistettava että liitolla on myöskin SF-C Matkailuautoilijat ry. Kerho joka ajaa asuntoauloijan asiaa kuten ACF. Ollut jo ainakin 2 vuotta ja järjestää kevät ja syyspäivät vuosittain Salon Salakalliolla ja Peräseinäjoen Kalajärvellä.
asuntoautoilja kirjoitti:
Nyt on mistettava että liitolla on myöskin SF-C Matkailuautoilijat ry. Kerho joka ajaa asuntoauloijan asiaa kuten ACF. Ollut jo ainakin 2 vuotta ja järjestää kevät ja syyspäivät vuosittain Salon Salakalliolla ja Peräseinäjoen Kalajärvellä.
Matkailuautoilijat on perustettu 20.1.2007 ja Matkailuautoilijat ry. hyväksyttiin SF-C:n jäsenyhdistykseksi 20.5.2007. Matkailuautoilijat järjestää kaikille SF-C:n jäsenille avoimet Vappu ja kevätpäivät Salon Salakalliolla. Syyspäivien paikka vaihtelee vuosittain. Tänä vuonna syyspäivät olivat Jämsän Himoksella. Pikkujoulut kuuluvat perinteisesti loppuvuoden ohjelmaan. Yhdistetyt Talvi/Teatteripäivät ovat talviohjelmassa. Tänä talvena olimme Kuopion Rauhalahdessa. Sattui sopivasti mukavat pakkaskelit -30 astetta.
http://www.matkailuautoilijat.fi/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa353912Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent2473429Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks2503218Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär2672487En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1261717Oot mahtava tyyppi
En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot261679Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas
Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi2461468Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti
– Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm111305- 1201105
viikonloppu lähestyy
ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu191089