Vapauspuolue & Aalto

Miksi Komentaja Aalto ei ole vielä liittynyt Vapauspuolueseen?
Olisi ehdoton pohjoisten alueiden kannatuksen takaamiseksi. Epäilen muutenkin etteikö Mäenpää olisi vaatinut valtakunnan kanslian sijoittamista Ouluun Helon kanssa neuvotellessaan.
1154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tiettävästi komentaja on päättänyt pysyä uskollisena sinivalkoiselle aatteelle, ja keräilee jo nimiä valitsijayhdistyksen perustamiseksi SKS(y):n nimissä Oulussa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joka mies ylös! kirjoitti:

Miksi Komentaja Aalto ei ole vielä liittynyt Vapauspuolueseen?
Olisi ehdoton pohjoisten alueiden kannatuksen takaamiseksi. Epäilen muutenkin etteikö Mäenpää olisi vaatinut valtakunnan kanslian sijoittamista Ouluun Helon kanssa neuvotellessaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu