Perussuomalaiset eivät ole hallituskumppaneina verrattavissa vihreisiin yhteityö kykyjensä takia.
Vihreät Uskottavampia
Kokoomus Rintama
19181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kyllä kyllä, kokoomus ja vihreät tekevät sopimuksia keskenään ja se näkyy, repivät keskituloiselta mielellään. Se heille on yhteistä. Kummatkin myös ovat hissukseen orjatyövoiman ja veronkiertotyövoiman puhhasteluista. Sillä lailla sitä suomen moottoria rapautetaan.
Perussuomalaisille ehdottomasti ääni.
surkea puolue josta ei löytynyt varoja hoitamaan muuta kuin työtön opettaja ja tulokset ovat jokaisen nähtävissä.
Tietysti kokoomuksen kannalta. Todella nöyrä porukka tottelemaan. Äänestäjien kannalta vihreät
petti koko joukon. Silloinkun ohjelma ei satu poliittisiin päämääriin, on otettava pesäero ilman
epäilyksen häivää. Tämä selkäranga puuttui vihreältä linjalta.
Vihreät ovat perseestä.
Mielestäni pedofiiliuden takia se puolue pitäisi lakkauttaa.
Ei tuollaista puoluetta jossa on useita pedofiileja saa pitää puoluerekisterissä.
Voisitko mainita nimeltä yhdenkin perussuomalaisen pedofiilin? Ihan vaan oman uskottavuutesi kannalta?
.......sopivat kokoomuksen kanssa kun suomesta tehdään muslimivaltiota!
Isänmaalliset suomalaisen rodun puollustajat äänestävät Perussuomalaisia! Ne jotka haluavat suomalaisuuden tuhota ja suomesta muslimivaltiota äänestävät vihreitä hippejä ja kokoomushomoja!
ovat silkkaa roskaa.Paskanpuhujia ja hyvävelikerholaisia ahneita pyrkyreitä.Jos siellä muutama suoraselkäinen ja rehti tyyppi onkin niin viimeistään äärimmäisen tiukka puoluekuri taivuttaa heidät myötäilemään.
Aika näyttää miten persujen käy mutta missään nimessä ei kannata äänestää kolmea suurinta puoluetta,vihreitä tai RKP:tä.
Paitsi tietenkin jos olet porvari tai mamu.
....ovat SDP:n Kari Rajamäki joka piti tiukkaa turvapaikkapolitiikkaa yllä ja halusi estää ankkurilapsisysteemit. Toinen poikkeus on Kokoomuksen Ben Zyzcovicz joka vaan ei saa mielipiteitään taottua typeriin puoluekamuihinsa.
Vihreät on jo myynneet kaikki periaatteensa siksi ne ovat kokkareiden ja kepulaisten mieleen.
Taitaa väri muuttua jo siniseksi (naamaltaan) näiden puristuksessa.
Pistä kaapu päälle ja ole hiljaa. Allah hoitaa sinun asiasi. Älä suvivirttä vikise ja joulutontut voit unohtaa.
en halaattia käytä enkä suvivirsiä veisaa! Perkele!
fffffffffffffffffff
Luojan kiitos.
Vihreiden lampaiden kyllä herra,kyllä herra pokkurointi on avannut suosion ovet kokoomukseen.
Oikeestihan ne onkin samaa koheltajapoppoota, mitkä ei ymmärrä talousasioista yhtikäs mitään.
Olisi voinut jäädä ydinvoimalat rakentamatta suomeen, mutta Vihreä takasivat ne porvareille.
Miten joku edes harkitsee äänestävänsä niin eripuraista ja kirjavaa porukkaa kuin perussuomalaiset. Jo ennen vaaleja tuntuvat olevan kaikki riidoissa keskenään. Miten tuollainen porukka voisi valtakunnan asioita hoitaa..
Eripuraisuus tarkoittaa että puoluekuri ei ole tukinnut mielipidevapautta.
Miten tämä nykyhallinto, puoluejohto päättää ja muut hymisee kuorossa.
Aivan naurettavan iso ja kallis taustakuoro, kun esityksetkin on persiistä.
Muutos on jo tapahtunut.