Veli helluntaiseurakunnasta oli koko ikänsä hyvin perso makealle. Päivittäin hän söi leivonnaisia, makeisia ja suklaata, mutta myös rukoili yhtenään ja siksi eli jopa 73-vuotiaaksi, vaikka sydänvaivoja viimeisinä vuosina olikin. Aamen!
Eräs raivokas Jumalan kieltäjä söi aivan yhtä epäterveellisesti, mutta ei koskaan rukoillut, vaan ainoastaan kiivaili Sanaa vastaan ja kuolikin jo 42:n vuoden iässä. Surullista hänelle, ja myös Jumalalle varsinkin, koska tämä kiivailija ei koskaan saanut sydämeensä uskoa.
Eräs raivokas Jumalan kieltäjä söi aivan yhtä epäterveellisesti, mutta ei koskaan rukoillut, vaan ainoastaan kiivaili Sanaa vastaan ja kuolikin jo 42:n vuoden iässä. Surullista hänelle, ja myös Jumalalle varsinkin, koska tämä kiivailija ei koskaan saanut sydämeensä uskoa.
Vastaukset 9
Vanhimmat
"Surullista hänelle, ja myös Jumalalle varsinkin, koska tämä kiivailija ei koskaan saanut sydämeensä uskoa."
Mikä estää kaikkivoivaa antamasta uskoa? Mikä estää jumala todistamasta itsensä niin, että jopa pahin kieltäjäkin uskoo? Ei mikään.
Olisi sinun tarkoitus siis todistaa ettei tätä jumalaa ole olemassa?
Pelastus on jokaisen ulottuvilla. Minkäs teet jos tarjoat ystävälles ilmaista arvokasta lahjaa ja hän vain sylkäisee tai polkee aarteen lokaan!
Eräs raivokas veli helatorstai ryhmittymästä kuoli janoon, vaikka polvessa oli vettä. Miksei häntä pelastettu
Hän unohti lisääntyä ja täyttää maan, sillä pojasta polvi paranee.
Lisää todistusaineistoa
Sun viestis:)
Eräs vähemmän raivokas uskonnoton oli enemmän tai vähemmän kännissä 58 vuotta, poltti tupakkaa 66 vuotta, söi mitä huvitti, ei koskaan rukoillut ja kuolikin jo 84 vuotiaana, kylläpä se jumalattomuus vähentää elinikää
Todisteita indeed.
Eräs Helluntalaispoika kuoli neljävuotiaana leukemiaa, kun taas eräs toinen ateistipoika kasvoi aikuiseksi ja nyt lahjoitaa enemmän rahaa köyhille kun mitä kukaan muu.
mitä se opettaa?
Kai se ateisti voi kuolla 42v iässä kun mielipuoli kristitty tulee ja tappaa, niin kuin kristityt
tykkäävät tehdä pakanoille, uskonntommille ja muille vääräuskoisille (eli eri lahkoon kuuluville)
tätäkin aloitusta..mutta mikäli olet uskossa, niin tiedät, että Jumalan kädessä on meidän jokaisen elämä ja
kuolema. Emme itse voi lisätä ikäämme minkään vertaa, vaan jos lähtömme aika on, niin se tapahtuu. Ne,
jotka selviävät ihmeen kautta jostain, mitä sanotaan jatkoajaksi, niin silloin tämän ihmisen kohdalla on vielä
tehtävä täällä ajassa.