Lopetin e-pillerit noi 1,5kk sitten ja olen huomannut itsessä pieniä muutoksia pillereiden lopetuksen jälkeen, Hiukset ovat innostuneet kasvamaan niin että kohina käy, samalla myös rasvottuvat helposti, joudun joka päivä pesemään hiukseni kun rasvottuvat helpommin, ja ruokahalua on tullut enemmän, ja migreeenikohtaukseni katosivat kokonaan, kun lopetin pillerit.
Lopetin E-pillerit!
kristiina-87
4454
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vainiin no siinäpä sitten rasvoitut muualtakin kuin päästäsi
E-pillerit muuttavat koko aineenvaihdunnan, kuten huomasit. Ei mikään vähäpätöinen juttu.
Saattaa olla, että joskus hamassa tulevaisuudessa kiinnostaa tutkijoitakin, niitä oikeita. Totuus on kyllä karmeaa, kun se paljastuu. Siksi sitä vältelläänkin viimeiseen asti.
miullakin muuttui kasvojen iho. pillereiden kanssa herkkä iho mutta rasvoittuva. nyt on vain rasvoittuva. mantelioljy auttaa miulle. finnejä on naama täynnä ensimmäistä kertaa elämässä mutta se selviää pysyykö kun oma rytmi alkaa. tuntuu kuin olis lopettanu masennuslääkkeet, tunteet on vapaammat, libidokin kasvanut vaikka en mie mikään jääkuningatar ollut pillereillä. viimeistä vihaan!!
miulla 2 kk pillereiden lopetuksesta. mutta ei kannata vielä ajatella että nää muutokset on lopullisia. sitten kun oma kierto on tasaantunut sitten voi ajatella vasta miten paljon pillerit muuttaa kehoa. miusta tuntuu että on koko ajan menossa pms oireet, tosin miulla ei ole vielä ollut kuukautisia ilman pillereitä
mie oon lukenut monesta lääkäri sivusta että pillerit muuttaa koko kehoa. nehän korvaa kokonaan omat naishormonit, jos ei ole minipillerit.
Jep. Mä lopetin vuosi sitten. Halut kasvoi ja mieliala parani. Pysyvästi :) Finnejä tuli alkuun, mutta nyt ei enää. Laihduin myös muutaman kilon, kun pääsin eroon loputtomasta sokerihimosta. Ja muutenkin keho pelaa paremmin.