"Yhdysvaltain keskuspankin entisen pääjohtajan Alan Greenspanin mukaan Yhdysvaltain budjettivajeen taso on "pelottava" ja maan hallituksen täytyy leikata etuuksia." TS
Eivät yksin suomalaiset syö enempi kuin tienaavat.
Nyt olisi korkea aika aloittaa meilläkin kuristus, ennen kuin tulee romahdus - menossa konkurssiin koko valtio!
Velkaa, velkaa, aina vain lisää velkaa ottaa Katainen ja kumppanit...
Eivät yksin suomalaiset syö enempi kuin tienaavat.
Nyt olisi korkea aika aloittaa meilläkin kuristus, ennen kuin tulee romahdus - menossa konkurssiin koko valtio!
Velkaa, velkaa, aina vain lisää velkaa ottaa Katainen ja kumppanit...
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kataisen systeemi, rahaa syydetään ulkomaille, miten vain, Suomen veronmaksajat maksaa muiden sikailut, kuten Saksan ja Ranskan pankkien riskisijoitukset Kreikkaan!
Vierastyövoimaa ei valvota, koska ydinvoimayhtiöt sanoo, että ei saa valvoa, niin Katainen sallii sen
Siis jenkit syö enemmän kuin maailma tienaa.
merkitsee rahaa itselleen ja kavereilleen, eli paskavirkamiehille ja -poliitikoille. Koittakaa suomalaiset maksaa, minä en enää maksa Suomeen veroja.
talouden väärään suuntaan, kuten huomaatte.
Valitettavasti.
maailmansota valtioiden velat, kukaan vain ei uskalla aloittaa, kun on noita joukkotuhoaseita ympäri maapalloa, illut pelkäävät koska sodan lopputulemasta ei voi olla varma, kukaan ei olisi missään turvassa, ei edes illut.
Usa on vuosikymmeniä yrittänyt varmistaa seuraavan maailmansodan voiton itselleen mm. tähtiensota hankkeillaan, nyt se kiristää saartorengasta Venäjän ympärille asentelee ballististen ohjusten torjuntaohjuksiaan mm. Eurooppaan.
Ziionistiset sotamankujat haluaisivat kovasti maailmansotaa, mutta kun eivät uskalla, toivovat että provokaatiolla joku muu ottaisi sodan aloituksen kontolleen vrt. Georgia 080808, jossa oli Israelinkin koneet valmiina iskemään Iranin ydinvoimalaan.