Nainen: Oletko iskenyt? Mies: Onko sinua isketty?

Gallup!!!

Selvä tapaus eli sukupuolen mukaan.

Jos olet nainen niin oletko iskenyt miestä ja missä sekä kuinka usein?
Voit kertoa myös mikä sai iskemään jossakin tapauksessa?

Jos olet mies niin onko sinua nainen iskenyt ja missä sekä kuinka usein?
Voit kertoa myös miten tunsit naisen ennestään.

6

1167

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vastaaja N

      En ole.

    • Olen mies ja minua ei ole koskaan isketty vaik olen salaa toivonutkin. Luulen tietäväni syyn siihen miksi minua ei ole isketty eli en ole mikään Richard Geren näkönen tyyppi mutta, en voi sille mitään minkä näkönen oon. Kerran yks nainen täällä sanoi et ai sä oot "ton" näkönen ja sen jälkeen hänestä ei kuulunutkaan mitään et näin täl kertaa.

      • mmmmmmm

        On joskus. Ihan kivasti joskus ja toisinaan taas todella tökerösti :D

        Parasta iskentää on kavereillaan ihan normaalisti kunnes huomaa yhtäkkiä pussailevansa... JOS nainen kiinnostaa. Toisaalta se on myös kamalinta JOS nainen ei kiinnosta. Vaikeeta. Merkkien ja signaalien luku on tärkeetä.


    • MissSweetH

      Olen kyllä kysässyt puolituttua miestä ulos kanssani, jos se nyt iskemiseksi lasketaan. Hän oli työkaverini, mahdottoman söpö ja todella mukava. Pelotti hirveästi, mutta kyse olikin enemmän itseni haastamisesta ja rohkeuden löytämisestä kuin todella tämän miehen tavoittelusta.

      Eräälle toiselle miehelle olen ehdottanut seurustelua jonkin ajan tapailun jälkeen. Ensimmäistä kertaa tapasimme seuranhakupalstalla, joten toisen sinkkustatus oli kyllä selvillä.

      Aikuista sinkkuelämää en ole puolta vuotta pitempää aikaa viettänyt, joten enempää ei ole aloitteita tullut tehtyä. Täytyy kyllä todeta, että olen näissä "iskuyrityksissäni" aika tasoissa mua iskeneiden miesten kanssa. Tietysti sehän nyt vähän riippuu siitäkin, miten se iskeminen määritellään.

    • niinpäniinN

      Olen nainen, enkä ole koskaan iskenyt miestä. Ehkä ei ole tarvinnut, koska miehet ovat tehneet aina aloitteen.

      • kokenut nainen 64

        Iskenyt ja monesti! Mutta se on mennyt melkein niin että iskemäni miehet ovat olleet varattuja, kiinnostusta tottakai on aina ollut, kyllä sen tuntee, jos on molemminpuolista. Tällöin (varattuna) miehet eivät tietenkään ole tehneet aloitetta. Sitten olen itse toiminut, antanut käyntikorttini tms.. Tämä ei ole silti lannistanut minua, ei kun eteenpäin ja "seuraavaan kohteeseen". Se täytyy kyllä sanoa, että harvassa nuo miesehdokkaat alkavat olla, rima kun on jo niin korkealla. Sitä kun etsii juuri sitä tiettyä miestyyppiä, vertaista.

        Kaikki pitkät suhteeni on aina alkaneet jotenkin luonnostaan ei ole tarvittu oikeastaan mitään "iskemistä", tämä erottaa siis näistä miehistä sen kuka minulle on ollut "se oikea". Molemmat on oleet vapaita silloin. Asiat on tapahtuneet ihan omalla painollaan.

        Iskeminen sinänsä on hyvin yksinkertaista, pyytää vaan toista ulos, ei se sen ihmeellisempää ole. Pitää löytää vaan "oikea kohde", joka on myös sinusta kiinnostunut ja vapaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      19
      3019
    2. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      56
      2047
    3. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      179
      1876
    4. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      119
      1841
    5. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      89
      1511
    6. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      74
      1061
    7. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      201
      1025
    8. Martina Aitolehti murtui Erikoisjoukoissa Matias Petäistön käsittelyssä - Tästä oli kyse

      Yksi Erikoisjoukot-kauden julkkiskisaajista on yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti. Aitolehti on pärjän
      Tv-sarjat
      11
      988
    9. Tiedätkö hänen pituuden??

      Et tiedä!!
      Ikävä
      62
      908
    10. Poliisioperaatio

      Pääsiäisenä...... ja sit kahvila suljettu???
      Somero
      19
      908
    Aihe