irtopähkinät ja irtokarkit boikottiin. Pähkinöissä on kiskurihinnat. Yksi kilo maksaa 16,95€ ja muualla eri kaupoissa samaiset irtopähkinät saa 10€ kilo. Irtokarkit ovat myös paljon kalliimpia kuin muissa liikkeissä.
Sokos Wiklundin
6
1171
Vastaukset
- Raipe.
Ostat ne pähkinät ja namit sieltä, mistä ne halvimmalla saat.
Asiakas äänestää kukkarollaan.- notnamit
muutenkaan ostele niitä kalliimpia tuotteita, vaan hakee halvinta. Lisäten vielä niin irtokarkit ja irtopähkinät ovat just samanlaisia jokapaikassa, missä niitä on ja Turun Wiklund pitää muutenkin kaikissa tuotteissaan ylihintaa ja heittää hintansa niin ylös kuin sielu sietää. Eli boikotoikaa Turun Wiklundia eikä vaan niiden pähkennii.
- Pähkinänakkeli
notnamit kirjoitti:
muutenkaan ostele niitä kalliimpia tuotteita, vaan hakee halvinta. Lisäten vielä niin irtokarkit ja irtopähkinät ovat just samanlaisia jokapaikassa, missä niitä on ja Turun Wiklund pitää muutenkin kaikissa tuotteissaan ylihintaa ja heittää hintansa niin ylös kuin sielu sietää. Eli boikotoikaa Turun Wiklundia eikä vaan niiden pähkennii.
pähkenist, mut mää mene ja ostan ne tuolt automarketeist ja sit namikaupoiski on niit vaik muil jakka ja pal halvemppi. Men Maariankatun karkkipauppaa ja hae sielt. On tosi hyvi ja ei nii kalleit ollenkaa. Sit mää ole ostanu nit tuolt Cittarist ja siel niit on irtopähkinöit kympil kilo. Cittaris on hyvä valikoima. Valmiiks pakatu pähkinät on kilohinnoiltas kaikke kalleimppi. Men Cittarii ja käy kattomas sielt. Wikis heittä hinnat nii pilvii ettei meikä ny karkkei sielt men ostama.
- Anonyymi
Jee
- Anonyymi
Markkinataloudessa ei tarvitse ostaa mitään ylihintaista.
- Anonyymi
Ihmisten ,ainakin köyhempien, pitäisi boikotoida nyt kaikkia niitä yhtiöitä ketkä hulluna nostaa kilpaa hintojaan ja ajattelee että ei köyhistä väliä.
Antaa kiskuriyhtiöt ja niiden johtajat ajaa yrityksensä konkursseihin jotta oppivat että ei ihmisten kustannuksella ja hinnoilla aleta leikkimään. Jälki on rumaa mutta mitäs aloitte?!.
Kaikkia yhtiöitä joiden hinnat ei pysy kohtuudessa,sähkö ensimmäisenä,sitten polttoaine,ruoka, lääkkeet,vaatteet, terveydenhuolto,aivan kaikkia ,uusien ja käytettyjen autojen myyjiä ,talojen ja osakkeiden myyjiä ,aivan kaikkia. Oppisivathan kerrankin rikkaat maantavoille , että ihmisiä ei heitellä miten sattuu hintapolitiikalla jos ei palkkapolitiikallakaan.
Kaikki pienituloisemmat yhtykäämme boikottiin kunnes tilanne laukeaa hintojen suhteen eduksemme ,lakkoihin ei tarvi mennä vaan jatkakaa vain ökyilijäyrittäjän palkkarahojen vaatimista työtänne vastaan nikn kuin ennenkin ,pian ovat rikkaat yrittäjät polvillaan anelemassa armoa ettei heidän firmojaan ajettaisi konkursseihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat996976Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4116720SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1625012Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien943934Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963861Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en723787Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103592Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03290Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil62119Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161699