irtopähkinät ja irtokarkit boikottiin. Pähkinöissä on kiskurihinnat. Yksi kilo maksaa 16,95€ ja muualla eri kaupoissa samaiset irtopähkinät saa 10€ kilo. Irtokarkit ovat myös paljon kalliimpia kuin muissa liikkeissä.
Sokos Wiklundin
6
1134
Vastaukset
- Raipe.
Ostat ne pähkinät ja namit sieltä, mistä ne halvimmalla saat.
Asiakas äänestää kukkarollaan.- notnamit
muutenkaan ostele niitä kalliimpia tuotteita, vaan hakee halvinta. Lisäten vielä niin irtokarkit ja irtopähkinät ovat just samanlaisia jokapaikassa, missä niitä on ja Turun Wiklund pitää muutenkin kaikissa tuotteissaan ylihintaa ja heittää hintansa niin ylös kuin sielu sietää. Eli boikotoikaa Turun Wiklundia eikä vaan niiden pähkennii.
- Pähkinänakkeli
notnamit kirjoitti:
muutenkaan ostele niitä kalliimpia tuotteita, vaan hakee halvinta. Lisäten vielä niin irtokarkit ja irtopähkinät ovat just samanlaisia jokapaikassa, missä niitä on ja Turun Wiklund pitää muutenkin kaikissa tuotteissaan ylihintaa ja heittää hintansa niin ylös kuin sielu sietää. Eli boikotoikaa Turun Wiklundia eikä vaan niiden pähkennii.
pähkenist, mut mää mene ja ostan ne tuolt automarketeist ja sit namikaupoiski on niit vaik muil jakka ja pal halvemppi. Men Maariankatun karkkipauppaa ja hae sielt. On tosi hyvi ja ei nii kalleit ollenkaa. Sit mää ole ostanu nit tuolt Cittarist ja siel niit on irtopähkinöit kympil kilo. Cittaris on hyvä valikoima. Valmiiks pakatu pähkinät on kilohinnoiltas kaikke kalleimppi. Men Cittarii ja käy kattomas sielt. Wikis heittä hinnat nii pilvii ettei meikä ny karkkei sielt men ostama.
- Anonyymi
Jee
- Anonyymi
Markkinataloudessa ei tarvitse ostaa mitään ylihintaista.
- Anonyymi
Ihmisten ,ainakin köyhempien, pitäisi boikotoida nyt kaikkia niitä yhtiöitä ketkä hulluna nostaa kilpaa hintojaan ja ajattelee että ei köyhistä väliä.
Antaa kiskuriyhtiöt ja niiden johtajat ajaa yrityksensä konkursseihin jotta oppivat että ei ihmisten kustannuksella ja hinnoilla aleta leikkimään. Jälki on rumaa mutta mitäs aloitte?!.
Kaikkia yhtiöitä joiden hinnat ei pysy kohtuudessa,sähkö ensimmäisenä,sitten polttoaine,ruoka, lääkkeet,vaatteet, terveydenhuolto,aivan kaikkia ,uusien ja käytettyjen autojen myyjiä ,talojen ja osakkeiden myyjiä ,aivan kaikkia. Oppisivathan kerrankin rikkaat maantavoille , että ihmisiä ei heitellä miten sattuu hintapolitiikalla jos ei palkkapolitiikallakaan.
Kaikki pienituloisemmat yhtykäämme boikottiin kunnes tilanne laukeaa hintojen suhteen eduksemme ,lakkoihin ei tarvi mennä vaan jatkakaa vain ökyilijäyrittäjän palkkarahojen vaatimista työtänne vastaan nikn kuin ennenkin ,pian ovat rikkaat yrittäjät polvillaan anelemassa armoa ettei heidän firmojaan ajettaisi konkursseihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke673394- 1432380
- 921898
- 1711629
- 901513
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?761464- 661457
- 711236
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771150Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t351118