http://www.veoh.com/browse/videos/category/music/watch/e99926TrmFtYJg
tai näiltä
http://www.veoh.com/collection/zocomorovideos/watch/v828314ExxHYyFw
Onneksi eivät sentään pääse ikinä samalle tasolle. Yle pitäisi kyllä lakkauttaa siveettomänä pahuuden pesänä.
tai näiltä
http://www.veoh.com/collection/zocomorovideos/watch/v828314ExxHYyFw
Onneksi eivät sentään pääse ikinä samalle tasolle. Yle pitäisi kyllä lakkauttaa siveettomänä pahuuden pesänä.
Vastaukset 34
Vanhimmat
sen siitä saa kun äänestää kokoomusta.
on luontevaa vaihtaa kokoomuksesta perussuomalaisiin
pettää koko kansan. Ennen se oli isänmaallinen ja raamatullinen puolue, nykyään jotain ihan muuta!
sujuvasti ja suosii homoja? Näinkö yksinkertaista se on!!???
Hömppä mtä hihhulit mainostivat taas niin että meinasi yrjö lentää.
yle on tunnetuin homopropagoinnissa
rakkaudesta. Ei muusta!
Raamatussa ei puhuta (suositellen) Jumalan tahtoon kuuluvana seksiakteja samaan sukupuoleen eikä heterohuoraamiseenkaaaaan. Rakkaus kyllä sinänsä on Jumalasta kotoisin, eikö. Yleinen rakkaus.
Tämä on totta. Muu on pelkkää panettelua. Älköön nainen yhtykö naiseen ja mies mieheen.
mielestäni ihan kummallisella tavalla suuntautunut, ei oikein ymmärrä kunnon arvoja!
ja vieläpä Jumalan kuva!
ei Jumala tarkoittanut homoja ja lesboja lisääntymään. Siinä se suuri ero. Nyt YLE haluaa että homot ja lesbot lisääntyy. Ihan syvältä!
heheheheee..... taas tota taivasrakettijengin höpöä .. Mitenköhän oli asiat edes ennen teidän vuotta nollaa... tai sitä raamatun kirjoitusta. Krisujen mielestä maailma on melkein alkanut vuonna 0, ja hellarithan vääntää sitä 6000v . Azteekit, inkat, egyptiläiset oli aikaa sitten kun kristinuskosta tiedettiin hölkäsen pöläystä, ja luojat oleskeli siihen aikaan vuorissa, merissä, kukissa ja kai sotkissakin tai variksissa...missä lie. Jokaiselle oli jumalaansa. Sodalle ja rakkaudelle. Jumalat ovat kuin sämpylän täytettä- valinnanvaraa on ja jokaiselle jotakin, ihan yks hailee mitä se on. Homoja ja heteroita on ollut ennen kristinuskoa, kuten heteroita. Evoluutio on sitten se tärkein muuttaja...ja geenit etc. Jumalia riittää, ja jos oletusjumalat sitten tappelevat keskenään, kuka mitäkin on säätänyt, niin ihmiset sitten näköjään vääntää sitä juttua edelleen..hehe.. kuka mitäkin mieltä.
Voi voi.
Ei ole tarkoitus homojen ja lesbojen lisääntyä. Tähän pitää laittaa stoppi.
pitivät homoutta normaalina? Voit ihan rauhassa uskoa ja unelmoida paremmasta yhteiskunnasta. Noissa yhteiskunnissa homot olissi varmaan heitetty tuleen. Nyt on onneksi vähän suvaitsevaisempaa. Mutta lisääntyminen meen yli äyräiden vaikka YLE sitä toitottaa!
Jos olet lukenut vanhoista Välimeren kulttuureista, viettivät miehet aikaa keskenään. Ja vanhemmat miehet opettivat nuorille pojille erotiikan alkeet. Lueppa niin luulet vähemmän! Koko homofobia on paavi-institution keksimä.
että vanhaa on
EGYPTISSÄ EI OLLUTKAAN USKOVAISIA, VAAN FARAOUSKOVAISIA, PERVOJA ATEISTEJA, JOTKA YRITTI TUHOTA ISRAELINKIN!
homojen lisääntyminen kuin tuollaisten kusipäitten!
Mutta eipähän homot menekkään kuuntelemaan Raamatun sanaa, koska joutuisivat vastakkain AINOAN auktoriteetin, joka paljastaa pahuuden kaikista, jos piispat ja papit vain pysyvät raamatun sanassa, eivätkä esitä liberaaalia ja niin ällöttävän suvaitsevaista.
Ja luulempa, jotta homous on lähtöisin murrosiästä, jolloin esiintyy kapinaa joka ikistä hyväksi todettua asiaa vastaan, ja he ovat meneet kokeilemaan jonkin vanhemman homon houkutuksia, ja kun se tulee kapinaiässä, niin he ovat jääneet kapinansa ja kieroon menneiden sukupuolikokeilujen koukkuun,- Tekivät siis ns. silmänkääntö tempun itselleen.
ja nuo samansortin tiedemiehetkin, vielä muka löytävät oikein homo geenejä, joka on täys vitsdi, kuten alkoholistigeenikin . Koska totuus on se, että alkoholistiksi opetellaan, ja sitten vasta tulee muutoksia solutumaan, joka vaatii juopottelemaan lisää, ja ihan sama juttu muissakin väiveissä, kuten homoudessakin..-Miten muuten juoppoja ja homoja muka tulisi hetero vanhempien jälkeläisistä, itse ne on pitäny opetella, kuten kävelykin, ja puhetaitokin.
Israel olisikin pitänyt tuhota niin kuin myös kaikki juutalaista uskoa tunnustavat, jotta tätä kristinuskopaska ei olisi. HAHAHAHAHAHAHAHA
Lähettää Ahvenanmaalle ja katkaista sen jälkeen kaikki yhteydet ! PerusSuomalaiset valtaan niin loppuu tämä viherpiipertäjien homohyysäys. Onneksi jo kouluissa osataan nämä perinteiset Suomalaiset "vitun homo" ym kuuluisat lausahdukset.!!
ootko vähän homo?
Taidat olla muslimimurhaaja joka ansaitsee kuolemantuomion.
Homous on geneettinen sairaus korvien välissä. Ei ole näyttöä että terve ihminen sairastuisi homouteen.
Ohjho
Ei suosita, pidetään syntinä
totta
hienoa
En tiedä tuosta onko homous sairaus vai ei, mutta jälleen kerran joudumme kysymään minne on kadonnut linkki joka oli laitettu viestiketjun ylös aloittajan toimesta? Eikö maailman ja eri netissä operoivien tahojen pitänyt olla puolueettomia. Ei se sanan ja mielipiteen vapaus tätä ole ? No ei tietenkään
Yle toimii perkeleen eli paholaisen yhtenä kätenä. sairasta mutta totta
Eli esittää kirkonmeininkejä Sunnuntaina,
Persujen homous on ilmeisesti sitä parempaa homoutta.
hah