Uusi ase keksitty

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010101212508478_uu.shtml

Tälläisen tarvitse illalla iltavuorosta tullessa.

Tämä on monitoimiase, sillä voi lyödä ja sitä voi käyttää myös kilpenä. Tämän lisäksi ei tarvita kuin kypärä ja kiukkuinen luonne.
2148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tälläiset pannut on välittömästi kiellettävä!

Ne ovat vaaraksi viattomille ammattiaan harjoittaville ryöstäjille!

On vain ajan kysymnys ennen kuin joku ottaa sellaisen mukaansa kouluun. Missä on vastuu!

Äänestä
  • Teinitytöt ihonmyötäsissään ja liikaa kaljaa nautittuaan tarvitsevatkin tälläisen aseen ainakin peittämään strategisimmat paikat yön pimeinä tunteina kotiin hoippuessaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiukkuinen ämmä kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010101212508478_uu.shtml

Tälläisen tarvitse illalla iltavuorosta tullessa.

Tämä on monitoimiase, sillä voi lyödä ja sitä voi käyttää myös kilpenä. Tämän lisäksi ei tarvita kuin kypärä ja kiukkuinen luonne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu