Naisten yleissivistyksen tasoa vaikea aliarvioida

7353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kieltämättä erikoinen ja nolokin tapaus. Heittäisin kuitenkin vähän mietittävää itse kyläkauppiaalle; olisiko ollut asiallista informoida henkilökuntaa tästä tapaamisesta. Siis että oikein ex-pääministeri, nykyinen Perheyritysten liiton tj on tulossa visiitille.

Yksittäistapaus, josta ei voi vetää mitään yleisempiä linjoja.

Äänestä
  • Nainen nimimerkillä "suivaantunut" otsikoi viestinsä liittyen TV:n homoiltaan.

    Sattuhan näitä, sukupuoleen katsomatta.

    Äänestä

Ja vielä lisää! Miehisyyden korostaminen on vain miehisen kulttuurin tulos. Mutta mies tulee oikeastaan olemaan tarpeeton ennenpitkää, kun miestä ei tarvitakaan lasten tekoon. Lisäksi, jos olet perehtynyt biologiaan ja oikein tarkkaan kromosomeihin, tiedät, että miehet tulevat (siinä tosin menee aikaa) kuolemaan sukupuuttoon. Biologisessa mielessä on näet järkevämpää, että syntyy nainen kuin että syntyisi mies. Tällöin, jos syntyy tyttölapsi, on lapsi suuremmalla todennäköisyydellä terve, kuin mitä jos syntyisi poikalapsi. Tämän kerron sinulle halutakseni ärsyttää sinua (: Väität luultavasti tätäkin valheeksi, ja minua valehtelijaksi, mutta se on miehiltä luontaista. Perustuuhan miesten maailma melko suurelta osin valheeseen, jos esim. mietitään luomisteoriaa, raamattua jne. hallintakeinoja. naisten ja yhteiskunnan hallintakeinoja.

(lukiolainen 17v esittelee oppimaansa)

Äänestä

voidaan kyseenalaistaa koko kansakunnan henkinen alennustila kun Big Brothers ohjelma aikaan saa yli kahdeksan tuhatta kannanottoa keskustelupalstalla. Luultavasti jotkut salaälyköt jopa katsovat ko. ohjelmaa. Oi aikoja oi tapoja

Äänestä
  • Yleissivistystä kehittävää keskustelua tuskin syntyy aiheesta BB.

    Äänestä

Yksi naisihminen = "naiset". Oma yleissivistyksesi taitaa siis myös olla vähän hakusessa. Vähemmistö ei ole enemmistö, saati "kaikki". Suomesta löytyy varmasti tuhansia ja taas tuhansia miehiä ja naisia, nuoria ja vanhoja, jotka eivät tiedä nimien perusteella, kuka on Matti Vanhanen, Mari Kiviniemi, saati vaikkapa Suvi Linden. Osaatko itse heti nikottelematta luetella kulttuuriministerin tai liikenneministerin etu- ja sukunimet? Menikö hetki? Parin vuoden päästä Matti Vanhanen vaipuisi unhon yöhön, ellei kundi olisi sattunut syyllistymään halveksuttavaan rahankeruuseen pumppaamalla rahaa itselleen ja puolueelleen parikymmentä vuotta verovapaasta nuorisosäätiöstä, joka on tarkoitettu nuorten asumistarkoituksiin, ja oikeudenkäynnithän Suomessa kestävät kestävät ja kestävät. Paitsi ehkä poliitikot saavat nopean ohituskaistan.

Sivistynyttä nostaa esille yksinkertaisia taviksia ja nauraa heille?

Äänestä
  • Feministijärjestö Roks:
    Järjestön entinen puheenjohtaja Ireen von Wachenfeldt on muun muassa todennut, että "kaikki miehet ovat sikoja, käveleviä dildoja." ROKSin taustavoimia on myös Uppsalan yliopiston naistutkimuksen professori Eva Lundgren. Tämä on arvioinut miehen luonnostaan väkivaltaiseksi.

    Ja aloittajako yleisti liikaa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


:-) kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=2265544

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu