TAAS yksi voimailija lähti alle 40-vuotiaana laulukuoroon.
miken mielestä näin ei tapahdu kenellekään.
eipä jees. monesko kuollut oli parin vuoden sisällä?
ei pysy enää laskuissa mukana.
mutta miken mielestä siis kukaan ei kuole.
miken mielestä näin ei tapahdu kenellekään.
eipä jees. monesko kuollut oli parin vuoden sisällä?
ei pysy enää laskuissa mukana.
mutta miken mielestä siis kukaan ei kuole.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kuka on kuollu?
kuollut ja noussut taivaisiin. Jos et usko, niin http://eroakirkosta.fi/
Eilen erosi 6773.
Kyseessä oli geneettinen tai synnynnäinen vika, kuten aina voimailijoilla, jotka kuolla kupsahtaa nuorena.
pohjanmaalla on joitain sukuja joissa esiintyy sydänperäisiä äkkikuolemia nimenomaan miehillä. Niitä sitten kuolee väliin 35-45. Itselläni oli kirvesmies työkaveri joka meni 39 vuotiaana kaksi vuotta sitten ja sen isä oli kuollut aikoinaan samalla tavalla. Sydäri vaan tulee, minkäs teet jos olet riskiryhmässä?
Muuten osanottoja vaan kaikille surijoille. Hyviin tapoihin kuuluu että vainajista ei puhuta pahaa ennen hautajaisia. Eikä kai niitten jälkenkään?
Ja tolle adt substanssille - selvittele nyt ensin mihin kupsahti se tamperelainen korkeushyppääjä viime vuonna. Ei paljon kaiveltu sitä juttua... oliko olympiavalmennettava aikoinaan, 595? Kuitattin vaan että raksalla hommissa... luulis olevan jo faktaa siitä tapauksesta, vai onko analysointi kesken, sinä joku mies?
Ensinäkin jännä juttu, että kaikilla on tiettyjä tuttuja:
A) Vitun vahva metsuri
B) Kaveri joka sekosi päästään käytettyään steroideja
C) Kaveri joka kuoli sydäriin vähän päälle 30 vuotiaana
Lisäksi yleensä näiden "tuttujen" isät ovat kokeneet saman kohtalon, olleet vahvoja metsureita, seonneet päästään ja kuolleet sydäriin.
Sitten, emme elä "ehkä" maailmassa. Vuosia tupakkatehtaat ja tupakoijat kuittasivat tupakasta aiheutuneet sydän- ja verisuonisairaudet ja keuhkosyövän lisääntyneen riskin sanomalla, että asiasta ei ole olemassa selkeää näyttöä. Vaikka tuo tiedettiin jo ilman mitään tutkimuksiakin. Asia ei silti ollut silloinkaan "ehkä". Asia on joko tosi tai epätosi. Tupakan vaarat ovat nykypäivänä tilastoitu, ja fakta on lisääntyneet riskit. Näin on ollut myös ennen tutkimusten valmistumista. Asia on ollut yhtä fakta ilman tutkimuksia, sitä vaan ei ole todennettu tilastollisesti.
Se, että sydän- ja verisuonisairaudet tai keuhkosyöpä voi tulla ilman tupakanpolttoa, ei tee tupakanpoltosta yhtään sen järkevämpää. Kyseessä on LISÄÄNTYNYT RISKI, jos hormonien polttamat aivosi kykenee asiaa käsittelemään.
Sillä, mistä mikäkin kuolema johtuu, ei ole tämän asian kanssa relevantti. On näyhtetty tähän mennessä tilastollisesti todeksi, että steroidien käyttäjillä on huomattavasti lisääntynyt riski kuolla ennen aikaisesti, suurempi riski munuaissairauksiin, riski äkilliseen sydänpysähykseen... Aiheita on loputtomasti. Nämä asiat on aina tiedetty, kuten tupakanpolton riskitkin. Nyt niitä on myös tilastoitu, netistä löytyy näitä tutkimuksia pilvin pimein.
Meistä ei edelleenkään kukaan tiedä ko. voimailijan kuoleman syytä. Mutta sinun typerän argumenttisi mukaan siis voi käyttää steroideja, koska joku korkeushyppääjä on kuollut johonkin? Kyse on isommasta kokonaisuudesta. Sinun argumenttisi mukaan siis nuorille on ihan jees suositella steroideja, koska joku korkeushyppääjä kuoli johonkin? En oikein näe pointtiasi, mutta oletettavasti aivosi onkin niin testosteronin polttamat, että et taida ymmärtää sitä itsekkään.
Kaikkia vitun apinoita niitä opetetaankin kirjoittamaan oppivelvollisuuden nojalla.
toivottavasti. NAURUA! Tällä minä jaksan taas puoli vuotta. Et varmaan näe pointtia, et. "Näyhtettele" sinä vaan tilastojasi ihan rauhassa, isoja kokonaisuuksia, niillä se homma pyörii.
ps. apinatkin osaa kirjoittaa jos ne ei hermostu...
pss. jos naapurisi talo palaa perhesä mukanaan, niin menetkö kertomaan hänelle vapaapalokunnan toiminnasta? Siinä sinulle pointtia.
=D)))
Ei. Lähinnä säälittää ne onnettomat reppana, jotka eivät uskalla kohdata maailmaa omana itsenään, vaan joutuvat piiloutumaan steroidilihasten taakse ja pilaamaan terveytensä.
mä en oikeinymmärrä sitä että ainoat jotka vastustaa keskustustelua näistä horkka kuolemista on yleensä joku toinen stereoidiapina, jolle ei pitäisi kuulua vitunkaan vertaa mitä kerrotaan.
kuten joku täällä kirjoitti paljon fiksumpaa on oikeasti keskustella näistä asioista.
mutta näillä apinantasoisilla jotka eivät ole vielä puusta tippuneet huutavat joka palstalla TÄSTÄ EI PUHUTA KUNNIOITETAAN VAINAAJAAAA!!!!!!! sitten yleensä apina lisää.... SITTEN EI SPEKULOIDAKAAN MITÄÄN!!!!
ja toinen jyrki komppaa taustalla ASIA ON NÄIN EI OOOO OMAISTEN MUKAVA LUKKKEEEEE NÄITÄ SIHTTEN!!! NIII-I !!!!
mitä näille kannattaisi sanoa?
-olisiko se että voisitteko käydä vaikka ihan sen peruskoulun loppuun ja siihen päälle jotain henkistä kasvatusta 4 vuoden kurssijakson verran näin alkuun.
jossain toisella foorumilla joku jo teki tämän EIIIII SPEKULOIDA!!!
niiiin nniiiin munuaisvika oli ollut sen sedän tädillä ja sekään ei nostanut penkistä kuin 165 kiloa ja sitä paitsi yrjön suvussa on yleensä kaikki miehet kuolleet alle 15-vuotiana.
JEP !!! siistiä ja fiksua!!
Huskaisi tuskasesti, parkaisi, luultiin, että ripuli, otti ja kuoli...
No fakta on, että kuntosaliharrastus / kehonrakennus / voimailu ei yleensä tapa. Doping-aineet sen sijaan voivat lisätä mm. äkkikuoleman riskiä.
On kuitenkin todella typerää spekuloida netissä sillä mihin joku voimailija on kuollut kun harvalla varmasti on faktatietoa (kaverin kaverin jupinat eivät niitä ole) jonkun voimailijan hormonien mahdollisesta käytöstä. Se, mitä tänne nettiin kirjoitetaan jää tänne ikuisiksi ajoiksi.
Olisiko kivaa jos sinun sukulaisesi tai ystäväsi kuolinsyitä spekuloitaisiin ja riepoteltaisiin netissä? Miksi sellainen pitää sallia? Jos haluaa keskustella dopingin vaaroista, sen voi tehdä fiksusti mm. tutkimuksiin vetoamalla. Ketään vainajaa ei tarvitse roinariksi leimata tehostaakseen pointtia. Siitä voipi rapsahtaa syyte, jos lähipiiri niin haluaa. Myös vainajan kunniaa voi nimittäin loukata.
Mun puolesta nämä toisten roinaamisista niin paljon tietävät ihmiset saisivat kyllä oikeasti vastata näistä kirjoituksistaan oikeudessa. Aika hävytöntä meininkiä.
Ja olen sitten itse fitness-tyyppistä kuntoilua harrastava, doping aineita käyttämätön n. 170cm pitkä ja vajaat 70kg painava nainen ennen kun joku vetää sen roinarikortin tänne suuntaan.
näistä kirjoituksista jos joku saa syytteen niin se olisit todennäköisesti sinä.
sun kirjoitus se kaikkein leimaavin näistä oli.
jos joku haluaisi näistä lähtee syytettä vetämään niin poliisin pitäisi olla mustalainen ja lautamiesten työttömiä maahanmuuttajia ja tuomarina skitsofreenikko.
silloin olisi sulle mahdollisuus saada syyte jostain. ehkä.
kyllä se vähän on sillain että pata kattilaa soimaa ja paita plus perse on yhtäkuin öhö...
Toisen väittäminen roinaajaksi on kunnianloukkaus. Sen kertominen että toisen roinaajaksi haukkuminen on rikos ei ole rikos.
Vrt pahoinpitely on rikos. Sen kertominen että pahoinpitely on rikos ja että pahoinpitelijät ansaitsevat syytteen ja joutaisivat linnaan ei ole rikos.
Kannattaa oikeasti vähän miettiä mitä kirjoittaa ennen kun painaa enteriä. Vaikka sydämensä pohjasta vihaisi kehonrakentajia niin se ei silti oikeuta toisten solvaamiseen netissä, pahimmillaan nimien kanssa.
menee jo säälittäväksi.
solvata toisia, pahimmassa tapauksessa kuolleita raukkamaisesti nimimerkin takaa. Tosi rohkeet jätkät tekee niin.
Menkää vaikka kertoon ne mielipiteet joskus ihan omana itsenänne niille joita väitätte roinaajiksi. Jos ette sitä voi tehdä, sitten ei tarvitse nettiinkään avautua. Johan Korpelakin sanoi että jos ei jotain asiaa voi omalla nimellään allekirjoittaa, sitä ei tarvitse sanoa ollenkaan.
mene jo nukkumaan se injektioneula sylissäsi ja tee satatuhat rikosilmoitusta itsestäsi tai isästäsi .
mitää ooo ottanut joka muuta väittää se on aijaijai...
Muskle rulettaa.
Julkisuuteen ängenneet ihmiset kestäkööt leikin kun ovat leikkiin ryhtyneet. Myös kuoltuaan ja heidän omaisensa myös. Olisivat estäneet julkkistoilailun, jos niin kovasti kuolleen maine harmittaa. Julkisuudella tienataan rahaa ja viilitään kansaa. Kyllä julkkiksista on saatava silloin puhua.
Mitään ei ollut ottanut.
nick winters R.I.P
http://www.powerliftingwatch.com/node/17016