Kauppaketju Lidl on tuottanut hauskan tv-mainoksen jossa uskalletaan laskea leikkiä itsestään. Ilman tätä yritystä olisi kilpailu paljon vähäisempää Suomessa. Kokemuksesta tiedän että tuotteet ovat laadukkaita, sekä kotimaisia että erilaisia muista maista. Olin reissun päällä, etsin matkan varrelta Lidlin myymälän ja löysin tarvittavat nopeasti kun tiesin missä ovat.
Hauska Lidlin mainos
Siellähän minäkin
11546
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Luojalle ja Oivan kaupalle suurkiitokset, että saimme vuonna 2003 Lapualle päivittäistavarakauppa Lidlin.
Lidil on tuonut vapaan markkinatalouden ja vapaan kilpailun Lapualle, joka puutuu S-liikeen ja Keskon konklaavilta.
Lidil osti yrittäjältä valmiin kauppapaikan Kelikon alueelta. Jos paikallisosuuskaupan "voitelemat" Lapuan kepu ja maalaisliitto(lue kokoomus) olisivat voineet asian päättää esim. asemakaavotuksella, odottaisivat lapualaiset vieläkin Lidilliä Lapualle.
Odotamme mielenkiinnolla mitä kauppoja Novapark imee. Uskon että Lidl säilyttää kilpailukyvyn ja montaq vuotta jatkunut asiakasuhde jatkuu.
ei sinne köyhien kauppahan julkee tavallinen ihminen enää mennä. Mainosta ennen en tajunnut kaupan maineen olevan noin huono.
Ennen oli CCCP in nyt saksalainen, vasurit on vaihtaneen Ladan mersuihin ja bemareihin, elato ja ossuuskauppa vaihtunut lidliin.
osuuskauppaväki. Tätä maata ei enää johdeta osuuskauppa-aatteella (selvää kommunismia).
se Laaja on lapualla, sinne vaan kaikki vasurit!
Mikäs mainos tämä on olevinaan? Ei se ny nii mahtava kauppa voi olla, että joku jaksaa kirjoittaa siitä tännekkin.
Lapualainen porvari ostaa Lidilistä, keput menee kalliseen S-marketiin ja samoin osuuskauppaväki.
Tokmanni Lapualle ja kuka sieltä ostaa?
60 rullaa WC-paperia, 4 kerroksinen, vaaleanpunainen, 20 euroa. Oli varsin hyvä ostos kun samaa laatua on käyttänyt ennenkin.
WC-paperikauppahan Lapualta vielä puuttuukin.