Paatero kerjäämisestä Iltalehdessä...

Kahdessa eri jutussa. Kerjäämis asiassa ei kannata olla sinisilmäinen. Viisi faktaa kerjäämisestä. Kannattaa lukea ne jutut Iltalehti.fi.
8134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

kun ottavat varastelevia ja ryösteleviä kerjäläisiä kiinni. Ehkä saavat jopa pari uutta virkaa avattua jos ei väki riitä rikollisten kiinni ottamiseen.

Äänestä
  • Kun konnat otetaan kiinni?

    Äänestä

  • Tosi on kirjoitti:

    Kun konnat otetaan kiinni?

    mutta minkä hell..vetin takia ne päästetään taas tunnin päästä vapaalle?

    Äänestä

  • oravanpyörä kirjoitti:

    mutta minkä hell..vetin takia ne päästetään taas tunnin päästä vapaalle?

    Vapaaksi, mutta samalla karkoitus maasta välittömästi.

    Äänestä

Ettei voi asiaan puuttua,edes valvoa mihin syytämiään rahoja käytetään niin saman tien rajat kiinni.
Näin tekee koko ajan muut EU maat, ja tällä pelillä kun muut EU maat sulkeutuvat niin täällä on kohta koko euroopan romanit.
Mitään muuta ratkaisua ei ole asiaan kuin poistaa tarve tulla tänne heidän kotimaassaan.
Mitä tässä enää rapataan?

http://www.youtube.com/watch?v=CF_-ThDLF34

Äänestä
  • Olihan tällä palstalla siitä miljardi avustuksesta jota EU on maksanut Romanialle, mutta vain 1 % siitä on käytetty Romanien avustuksiin Romaniassa. Niinpä siellä Romaniassa taitavat olla kaikki niitä "Konnia" vai?
    Hölmö ei ole se joka pyytää avustuksia, vaan se joka maksaa ja ei valvo menevätkö ne perille kohteeseen.

    Äänestä

  • Tosi on kirjoitti:

    Olihan tällä palstalla siitä miljardi avustuksesta jota EU on maksanut Romanialle, mutta vain 1 % siitä on käytetty Romanien avustuksiin Romaniassa. Niinpä siellä Romaniassa taitavat olla kaikki niitä "Konnia" vai?
    Hölmö ei ole se joka pyytää avustuksia, vaan se joka maksaa ja ei valvo menevätkö ne perille kohteeseen.

    Sielläkin kuin täällä,rahat omiin taskuihin vaan ja heroiinia ostamaan päämiehiltä.Kansalaisista viis veivataan.

    Äänestä

  • 5+8=? kirjoitti:

    Sielläkin kuin täällä,rahat omiin taskuihin vaan ja heroiinia ostamaan päämiehiltä.Kansalaisista viis veivataan.

    Etteivät vaan olisi läheistä sukua nämä meidän päättäjät?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tosi on kirjoitti:

Kahdessa eri jutussa. Kerjäämis asiassa ei kannata olla sinisilmäinen. Viisi faktaa kerjäämisestä. Kannattaa lukea ne jutut Iltalehti.fi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu