Kokoomus on todellinen populistipuolue!

Kyllä eilen nauratti, kun Katainen hurskasteli telkkarissa ja haukkui persuja populisteiksi, joista ei ole vastuunkantajiksi.

Mitä vastuuta herra valtionvarainministeri on itse kantanut?
Ei mitään eikåä mistään.

Kokoomus markkinoi puoluettaan pipopäiden mainostoimiston avulla kuin K-kauppias.
Sanomatta koskaan mitään mistään, jotenkin vain on saatu aikaan sinivalkoinen harha.
3135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

velkaannuttamisella pääsee vastuunkantajan kunnia-asemaan !!!!! :P

Äänestä

"Mitä vastuuta herra valtionvarainministeri on itse kantanut?"

-Dumppasi 8miljaardia meidän velaksiottamaamme rahaa kreikanmerelle ja kehui vaan päälle, että fantastisen hieno sijoitus! -Olenkin sittemmin huojentuneena seurannut sitä fantastista kehitystä siellä etelän lämmössä, -juuri sitä, mitä met täällä sohjolassa rahoitimme velkarahalla! -Hyvin näyttää ikkunat särkyvän ja autonrenkaat palaa mustalla savulla. Onkin AIWAN turhaa huolestua fantastisesti kasvavasta ulkomaanvelastamme ja siitä, ettei velka vaan lyhene, perkele kunnei pysy edes paikoillaan... -säretään ja poltetaan myökin täällä kaikki, niin siitä se sitten kääntyy toivotalakoitten kautta taas uuteen nousuun.

Äänestä
  • Mutta harmittaa se silti, kunnei juuri kansalta kyselty.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Katso peiliin Katain kirjoitti:

Kyllä eilen nauratti, kun Katainen hurskasteli telkkarissa ja haukkui persuja populisteiksi, joista ei ole vastuunkantajiksi.

Mitä vastuuta herra valtionvarainministeri on itse kantanut?
Ei mitään eikåä mistään.

Kokoomus markkinoi puoluettaan pipopäiden mainostoimiston avulla kuin K-kauppias.
Sanomatta koskaan mitään mistään, jotenkin vain on saatu aikaan sinivalkoinen harha.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu