Vakuutusyhtiön vaihto

Elikkäs vaihoin if:n liikennevakuutuksen tapiolaan netissä niin pitääkö mun perua se if:n vakuutus soittamalla ifin vakuutusyhtiöön vai peruuntuuko se automaattisesti?
1507
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Rekisteröi ajoneuvosi liikennevakuutuksen vaihto lähimmässä katsarissa tai Ifin toimipisteessä 7 päivän kuluessa vakuutuksen alkamisesta. Trafin ilmoituksella vanha vakuutus päättyy automaattisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietämätön999999 kirjoitti:

Elikkäs vaihoin if:n liikennevakuutuksen tapiolaan netissä niin pitääkö mun perua se if:n vakuutus soittamalla ifin vakuutusyhtiöön vai peruuntuuko se automaattisesti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu