koska olen valinnut kaikista maailman tuhansista uskonnoista tämän oikean uskonnon---Jehovalaisuuden.
Vääräuskoiset (kaikki muut!) joutuvat kiirastuleen.
Olen niin onnellinen kulkiessani oikeaa tietä eteenpäin.
Vääräuskoiset (kaikki muut!) joutuvat kiirastuleen.
Olen niin onnellinen kulkiessani oikeaa tietä eteenpäin.
Vastaukset 8
Vanhimmat
>>Vääräuskoiset (kaikki muut!) joutuvat kiirastuleen.
Kuule feikki, jehovantodistajat eivät usko kiirastuleen.
BROVO! Tiedätkö miksi sinä tietämätön "herran valittu" Siksi että Jehovan Todistajille on kirosana haukkua heitä Jehovalaisiksi. Opettelisit edes alkeet ennenkuin yrität ketkuilla.
kirjoitetaano JEHOVIEN JEHOVAUSKONNOSSA provo pehmeällä B:llä..
sillä on joku salainen merkitys KIIRASTULTAKO se meinaa!!!!
BROVO on automerkki Fiat Brovo.
Fiat Brovo on meidän pilkkanimi pöhkeliineille..
Vaikkakin olet tsoukkina jutun heittänyt, niin juuri noinhan aito jt opetetaan ajattelemaan. Tosin tuo kiirastuli on jt maailmanloppuopissa harmagedon tuho.
on onnellisesti löytänyt oikean uskonnon. Minä taas en tarvitse ainuttakaan ihmisten perustamaa uskonnollista lahkoa enkä kirkkoa, koska ne vievät kaikki helvettiin.
Hei. Kerroit olevasi onnellinen, kun olet liittyny Jehovan todistajiin. Paljob on sitä porukkaa moitittu kaikissa
uskonnollisissa yhteisössä, mutta olen tavannut kotonani käyneiden julistajien todistuksista , jotta olen ruvennut kiinnostuu. Siis kannattaako mun jatkaa ja käydä kokouksissa? Kertoisitko.
liittynyt yhtään mihinkään. Heitä jo pois.