Hyvä demarinuoret!

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/104535-%E2%80%9Dkirkko-erotettava-valtiosta-%E2%80%93-emme-ela-keskiajalla%E2%80%9D

Tulevaisuus on toivoa täynnä.

Uudessa Suomessa on kysely, pitääkö kirkko erottaa valtiosta. 88% vastaajista sanoo, kyllä! :o)
10199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei liity aloitukseen, mutta mistähän johtuu että tänään olen erityisen hyvällä tuulella? Voisin halata jokaista vastaantulijaa vaikka mitään erityistä ei ole tapahtunut. :o

Äänestä
  • Hän yrittää suostutella Sinut ottamaan Jeesuksen Vapahtajaksesi. Hyväksytkö tarjouksen?

    Äänestä

  • Kiva :)

    Mulla taasen on armoton vitutus vaivannut melkein koko päivän, kiitos erään sukulaisen.

    Äänestä

  • Joskus ihmisellä on vaan tuollainen olo, onneksi. Hienoa, että sinulla on hyvä päivä!

    Äänestä

  • Naxfin kirjoitti:

    Hän yrittää suostutella Sinut ottamaan Jeesuksen Vapahtajaksesi. Hyväksytkö tarjouksen?

    Thx but no thx :D

    Äänestä

  • Tango_Delirium kirjoitti:

    Kiva :)

    Mulla taasen on armoton vitutus vaivannut melkein koko päivän, kiitos erään sukulaisen.

    Joo, niin se voi mieli muuttua minullakin. Huomenna voi jo olla känkkäränkkäpäivä.

    Äänestä

  • beenthere kirjoitti:

    Joskus ihmisellä on vaan tuollainen olo, onneksi. Hienoa, että sinulla on hyvä päivä!

    Kiitti ^^. Mutta tuohon aloitukseen. Kiva huomata että pojasta polvi paranee.

    Äänestä

  • Naxfin kirjoitti:

    Hän yrittää suostutella Sinut ottamaan Jeesuksen Vapahtajaksesi. Hyväksytkö tarjouksen?

    Eikö teidän elämässänne ole oikeasti mitään muuta sisältöä, kuin nuo epäolennaiset henkiolennot?

    Äänestä

Luin saman tänään päivällä iltalehden nettisivuilta. Kerrankin demarinuorilta jotain kunnon asiaa eikä sellaista "Jutta Urpilainen- lässytystä".

Eiköhän olis jo aika, pistetäänkö porukalla kansanedustajille viestiä että demarit voisivat rueta ajamaan Suomea kohti sekularismia?

Äänestä
  • Nykyinen demarien valtaeliitti suosiis krikkoa, joka tarjoaa isoveli valvoo asenteen kansalaisille ja pitää enemmistöä infantiili vammaisten asemassa.

    Nuorissa on toivo ja tulevaisuus aikuiseksi kasvamisesta.
    Vanha porvarillinen sdp on menneisyyttä toivottavasti.

    Helkkarin kuuseen Lipposet, paasi-vuroet-kivet ym. sdp:n virkailijat.
    Ovesta ulos vanha valta ja raha.
    Bemari kansanedustajat, asianajaja, lääkäri, tuomari ym. eliitti sosiaalikeskustelukerhon valehtelija tyypit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


beenthere kirjoitti:

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/104535-%E2%80%9Dkirkko-erotettava-valtiosta-%E2%80%93-emme-ela-keskiajalla%E2%80%9D

Tulevaisuus on toivoa täynnä.

Uudessa Suomessa on kysely, pitääkö kirkko erottaa valtiosta. 88% vastaajista sanoo, kyllä! :o)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu