Kyläsairaala-sarjassa? Hän oli 1980-luvun suosikkisarjan, Taisteluparin (Dempsey & Makepeace), Harriet Makepeace. Glynis esittää sairaalan uutta talousjohtajaa Jean McAteeria, joka tuli Adam Carnegien tilalle. Ei uskoisi Glyniksen olevan jo 55-vuotias.
Huomasitteko tutun näyttelijän, Glynis Barberin,
makepeaceharriet
8445
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
On nähty. Oli myös Emmerdalessa komisario (?) Grace Barracloughin roolissa. Tuolla Emmerdale-palstalla on yritetty pitää hengissä "Näyttelijäbongaus eri sarjasta"-ketjua, jossa keskitytään Emmerdalen näyttelijöiden esiintymisiin muissa rooleissa.
AI SIKS se oli niin tutun näkönen, oli emmerdalessa!
Sillä vaan, että ei tuo näyttelijöiden bongaaminen muista sarjoista ihan ennenäkemätöntä ole. Sattui nyt tässä kohtaa olemaan Emmerdale.
Kyläsairaala.
kun tuo Nonys-Elvis kuittaili,että no tokihan se nyt ilman muuta tiettyon EMMERDALE ja 7 huutomerkkiä perään (!!!!!!!), johon kuittailin takaisin, että ei se nyt niin harvinaista ole ja sattui nyt olemaan Emmerdale, jossa Glynis Barber oli mukana 2006-7 ja Kyläsairaalassa 2009.
Glynis on EastEndersissä juuri nyt, eli 2010 (katson sarjaa brittien tahtiin).
En olisi tunnistanut jos ei sitä olisi etukäteen hehkutettu. En ole häntä vuosiin missään nähnyt, kun en katso Emmerdalea enkä Kyläsairaalaa.
Vieläkin kun katson Glynista EastEndersissä niin vaikka miten yritän katsoa tarkasti ja ajatella Makepeacea niin en kertakaikkiaan näe että kyse on samasta ihmisestä. Mielestäni hänen naamansa on muuttunut aivan älyttömästi. Olisiko leikattu?
Emmerdalessa paremman näköinen kuin Kyläsairaalassa. Nyt tukka on aivan karmean näköinen, Emmessä oli vähän paremman näköinen kampaus.
Näin naisen molemmissa sarjoissa ja todella yllätti kuinka nuorekas hän on. Jos on käynyt kirurgilla, niin leikkaukset ovat olleet aikalailla hyviä, luonnollisia.