Inhoan suoraa iskemistä

Neito*

Henk koht minua suorastaan inhottaa, jos olen "ihmisten ilmoilla" ja jotkut miehet yrittävät suoraan iskeä. Miksi lähtisin täysin tuntemattoman ihmisen matkaan tuosta noin vaan? Enkä lähdekään. Paljon mukavampaa olisi, jos kiinnostunut ihminen lähestyisi jutellen niitä näitä, ihan tavallisesti. Eikä jauhaisi ulkonäköön liittyvistä asioista koko ajan.
Miksi ei voi vain jutella tavallisesti ja mukavasti niitä näitä ja tutustua? Miksi pitää olla huippuflirttaileva ja käydä käsiksi vieraaseen ihmiseen, en ymmärrä. Minulle tästä tulee epämukava olo, onko muilla naisilla samoja kokemuksia?

6

459

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mies*

      Itse asiassa olen samaa mieltä kanssasi :)

      olen kylläkin mies, mutta itse en viitsisi mennä suoraan edes ketään iskemään. Tekisin siinä itsestäni täyden pellen suoraan sanoen. Mutta, kun ajatellaan sitäkin asiaa, että jos näkisin oikeasti todellisen unelma tytön jossakin niin entiedä tohtisinko edes mennä jutteleen niitä näitä.

      Tuntuisi vain, että siinäkin toinen osapuoli voisi katsoa, että kuka hullu tämäkin on. Tuollaisia kokemuksia itselläni ei ole, mitä taas sinulla on. Harvoin niin sanotusti naiset tulevat ja yrittävät iskeä/flirttailla jossakin keskellä päivää :)

    • Amaaazing

      Oletan nyt että tarkoitat "niillä näillä" sen jälkeen kun sinua on pyydetty kahville?

      Koska tajuathan että "niiden näiden" jutteleminen on PELIMieSTEN TAKTIIKKA?

      Samoin varmaan itse noudatat tätä ohjetta ja isket miehiä tällä tavoin aloittelemalla juttelemalla niitä näitä jollekulle tuntemattomalle miehelle? :D

      • reipas poikamies

        Unohdatte, että naiset yleensä kiinnostuvat lähinnä komeista miehistä joiden flirtille he ovat niin suosiollisia.


    • Keski-ikäinen nainen

      Olisin voinut noin kirjoittaa itsekin.Nykyaikana vaan kaikki on muuttunut huonompaan suuntaan,miehetkin;)
      On kai niitä herrasmiehiäkin jossain,mutta ne ei kohdalle osu:)

    • Mulle on muutaman kerran joku tullut juttelemaan niitä näitä esim. kirjastossa tai kaupassa, ja itselleni tulee siitä lähinnä sellainen fiilis, että mitä tuokin ajaa takaa ja olis nyt vähän kiirekin, ei tässä ehtis jauhaa diipadaapaa jonkun tuntemattoman kanssa. Eli itse tykkään kyllä siitä, että suoraan ilmaistaan kiinnostus.

      • ----

        Minä kyllä pystyn puhumaan täysin tuntemattomille ihmisille, sekä miehille että naisille, kun on oikeasti tarve kysyä jotain, kuten esimerkiksi "menikö tästä äsken bussi?", ja vastaavasti vastaamaan samanlaisiin kysymyksiin heiltäkin. Syy tähän on, etten edes välitä, kenen kanssa puhun, vaan itse asia on tärkeintä.
        Tilanne on täysin toinen jos pitäisi yrittää iskeä jotain naista. Koen että pelkkä iskuyritys on jo lähtökohtaisesti väärin, nainenhan haluaa vain pysyä erossa miehistä. Jos nainen huomaa että syy hänelle puhumiseen on hän itse, hän loukkaantuu verisesti ja suuttuu minulle.
        Usein on käynyt niin, että joku nainen on tullut suoraan puhumaan minulle. Olen aina pitänyt tätä pelkkänä puhumisena ja keskittynyt itse asiaan, en naiseen itseensä. Eikös näin kuulu ollakin? Eivät naiset koskaan puhu miehille siksi että ovat kiinnostuneita heistä, eiväthän he ole. Naiset puhuvat miehille koska heidän pitää puhua jollekukulle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      69
      1021
    2. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      55
      978
    3. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      43
      936
    4. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      55
      715
    5. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      21
      694
    6. Martina ja Levin kiinteistö

      Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      313
      664
    7. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      33
      635
    8. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      44
      588
    9. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      177
      570
    10. Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta

      Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi
      Tv-sarjat
      7
      546
    Aihe