Verenvuoto nenästä

Olen yli nelikymppinen nainen. Nenästäni on vuotanut verta aina silloin tällöin muutaman kuukauden ajan.Saan vaivan loppumaan perinteisillä konsteilla mutta pitäisiköhän mennä tutkimuksiin tai antaa polttaa vuotava verisuoni? Voiko verta tulla myös syvemmältä kuin nenäkäytävästä? Voiko olla esim. jotain vakavampaa???
1525
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minulta ei ole koskaan vuotanut verta nenästä. En ole tietääkseni millekään allerginen. Minulta ei ole edes poistettu esim. kitarisoita, nielurisoita eikä umpilisäkettä. Ainoa mitä on minulta poistettu on viisauden hampaat. Anteeksi että kehuskelen tässä itseäni. Tuskin se mitään vakavaa on. tai eihän sitä tiedä vaikka sinulla olisi imusolmuke syöpä. Pilailin vain. Kannattaa oikein käristää ne suonet siellä nenässä. Eiköhän veren vuoto siihen lopu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epätietoinen Mirkka kirjoitti:

Olen yli nelikymppinen nainen. Nenästäni on vuotanut verta aina silloin tällöin muutaman kuukauden ajan.Saan vaivan loppumaan perinteisillä konsteilla mutta pitäisiköhän mennä tutkimuksiin tai antaa polttaa vuotava verisuoni? Voiko verta tulla myös syvemmältä kuin nenäkäytävästä? Voiko olla esim. jotain vakavampaa???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu