Perustele kommunistinen riisto?
tähän antipunikki ei ole eikä pysty vastaamaan.
Tähän Antipunikki ei pysty vastaamaan
11
146
Vastaukset
vertaa elintasoja vaikka Suomessa ja Ruotsissa Neuvostoliitossa 1980 luvulla olleeseen niin riisto selviää kuten joku täällä lienee jo aiemminkin maininnut.
Täällä asian suhteen kattavaa faktaa, jossa olen osaltani ampunut Antipunikin alas jo ajat sitten, eli täällä:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8510699setäkertoojaselostaakuva kirjoitti:
Täällä asian suhteen kattavaa faktaa, jossa olen osaltani ampunut Antipunikin alas jo ajat sitten, eli täällä:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8510699Kommunistinen ja sosialistinen yhteiskunta on riistänyt jäseniään rankemmin kuin pohjoismainen demokratia koskaan. Millä nimellä riistosta puhutaan on merkityksetöntä, vain tulos ratkaisee asian taviksen kannalta. Yksikään sosialistinen maa ei ole malttanut jättää "riistoansa" edes sille tasolle mitä porvarillinen yhteiskunta on tehnyt jos yleensä puhutaan riistosta. Sananahan riisto on lainvastaista toimintaa joten sitä havaittaessa pitää tehdä rikosilmoitus.
Parempi on käyttää vaikka termiä "anto" joka kuvaa sitä mitä yhteiskunta mahdollistaa jäsenilleen positiivisessa mielessä. positiivisia asioita on paljon mukavampaa käsitellä kuin negatiivisia. Porvarillisissa maissa tuo anto on paljoin runsaampaa kuin yhdessäkään sosialistimaassa ja siten elintasot taviksella on joitain mitä neukun tai DDR:n tavis ei osannut uneksiakaan. Tosin sen eteen pitää tehdä työtä eikä se lankea itsestään, työ on kuitenkin mukavaa ajanvietettä eikä ollenkaan niin paha asia kuin Turhapuron kommenteista voisi päätellä.setäkertoojaselostaakuva kirjoitti:
Täällä asian suhteen kattavaa faktaa, jossa olen osaltani ampunut Antipunikin alas jo ajat sitten, eli täällä:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8510699http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/9321689/45831235
"Suomi sinällään, valtio ja kansa, ei tietenkään, vaan syyllinen Suomen joutumisessa sotaan 1939 Neuvostoliiton kanssa oli Suomen silloisten poliittisten ja sotilaallisten johtajien harjoittama sotapolitiikka. Tämä oli talvisodan perussyy, jos sitä tarkastellaan historiallisten faktojen mukaan. Eli tätä em. syyllisyyttä tarkoitan, kun joissain viesteissäni lyhyesti otan aiheeseen kantaa toteamalla, että Suomi oli syyllinen talvisotaan. "
Komulogiikan mukaan syyllinen Talvisotaan oli Suomen sotapolitiikka. Ja mitähän pahaa se sotapolitiikka mahtoi tehdä oikeuttaessaan neukkulan hyökkäyksen?
Komulogiikan mukaan riittää, että tiedetään syyllinen - rikosta ei tarvitse tietää.
Vai mahtaako joku komu pystyä mainitsemaan sen neukkulan hyökkäyksen oikeuttaneen rikoksen, johon Suomen sotapolitiikka syyllistyi??
Niin, ei taida pystyä, ei edes Änkyrä OmaanPesäänPaskoja pysty siihen. Mutta kuitenkin hän tietää Suomen sotapolitiikan syylliseksi tietämättä, että minkä rikoksen se teki!!
Siinä meillä on oikein komulogiikan kukkanen - syyllinen tiedetään vaan ei tehtyä rikosta!!!
Katsotko, Änkyrä OmaanPesäänPaskoja, olevasi normaaliälyinen kommunisti ja onko looginen ajattelukykysi normaalin kommunistin loogisen ajattelukyvyn tasolla väittäessäsi Talvisodan syyllisen olevan sotapolitiikan mutta et kuitenkaan pysty kertomaan, että mitä sotapolitiikka(!) teki sellaista, joka olisi oikeuttanut hyökkäyksen?
..........setäkertoojaselostaakuva kirjoitti:
Täällä asian suhteen kattavaa faktaa, jossa olen osaltani ampunut Antipunikin alas jo ajat sitten, eli täällä:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8510699Kommunismissa kaikki tekevät töitä kykyjensä mukaan ja saavat tarpeitteinsa mukaan.
Se työn, joka tehdään tarpeiden tyydytyksen jälkeen työkykyä ollessa vielä jäljellä, on juuri kommunistista riistoa ja näin kommunismi perustuu kommunistiselle riistolle.
Kumoahan tuo marxin oppeihin perustuva väite - jos pystyt. Mutta et saa...ana punikkin ressukka siihen pysty. Mutta älä sitten kitisekään palstalla tyhjää.
....................
- kommaripongari
Nyyh tuli verotilastot.tienaa perkele ihmiset paljon rahhaa.minä en saatana vieköön saa kun 450,00 ekroo päivärahaa.perkele.pitäs paljon tienaavien maksaa veroo semmoset 95 rossaa,jotta tasa-arvo tapahtuis.joku sano,jotta kapitalismin kaatuessa häviää kapitalistitkin,jokka vie rikkauvet mukanaan.eli kommunismi on aina köyhää,kun ei ei oo kapitalisteja,jotka lois rikkautta.voipi tässä olla jotain perääkin.kattoo tuota pohjoiskoreaa,jossa porukka syöpi tuohoa.VAAN OLLAAN SITÄ SIELLÄ KUMMINKIN TASA-ARVOISEMPIA KU TÄÄLLÄ JA SEHÄN SE ON PÄÄASIA.Vai mitä setä jolla on tädin munat ??
Määritelmää ei perustella.
...............- loistavaa lois
kaadoin kallen taas
- oujeee kakke kaatus
jeesus oot helppo tapaus, senku puhaltaa kumoon
loistavaa lois kirjoitti:
kaadoin kallen taas
Vastaamaan - mihin?
1. Määritelmää ei perustella
2. "Perustele kommunistinen riisto?" ei ole kysymys
.................- jeee moon kova kalle
antipunikki kirjoitti:
Vastaamaan - mihin?
1. Määritelmää ei perustella
2. "Perustele kommunistinen riisto?" ei ole kysymys
.................booonks vuan
olen palstan kovin kallenkaataja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1114957Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493282Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle853009- 811757
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411520Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku191511450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1141388Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1151073- 161069
Miehen taloudellinen tilanne ja
halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah431037