yaz ja verinen vuoto..??

elikka aloitin yaz pillerit ja ensimmäisen liuskan lopussa eräänä aamuna pillerin oton jälkeen oksensin joten jouduin ottamaan uuden pillerin ja söin sitten normaalisti kyseisen liuskan lopt vaaleanpunaiset pillerit loppuun ja jätin lumetabletit syömättä ja siirryin suoraan toiseen liuskaan. nyt on kumminkin ollut veristä vuotoa jo muutama päivä, välillä enemmän ja välillä vähemmän.. onko se siis ihan normaalia? koska käsittääksenihän kyseisellä tavalla siirretään myös kuukautisia ja ei tämä kyllä siltä näytä..
osaisiko kukaan neuvoa??
4459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

On ihan normaalia, että tulee ylimääräisiä vuotoja, kun syö pillereitä useamman liuskan putkeen. Muutenkin tuossa ensimmäisinä kuukausina voi tulla ylimääräisiä vuotoja.

Äänestä
  • mitenhän kauan nää vuodot voi kestää.. inhottaa kun kokoajan vuotaa.. riittää kyllä pikkuhousunsuoja mutta ei tää silti kivaa ole....:(

    Äänestä

  • alkup. kirjoitti:

    mitenhän kauan nää vuodot voi kestää.. inhottaa kun kokoajan vuotaa.. riittää kyllä pikkuhousunsuoja mutta ei tää silti kivaa ole....:(

    Pari päivää, viikon, kuukauden, useamman kuukauden... ihan mahdotonta sanoa ja kaikki on mahdollista.

    Äänestä

  • alkup. kirjoitti:

    mitenhän kauan nää vuodot voi kestää.. inhottaa kun kokoajan vuotaa.. riittää kyllä pikkuhousunsuoja mutta ei tää silti kivaa ole....:(

    Itellä tiputteli koko kuukauden kun söin kaksi liuskaa putkeen. Tiputtelua ei ole jos antaa kuukautisten tulla normaalisti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


avuton :S kirjoitti:

elikka aloitin yaz pillerit ja ensimmäisen liuskan lopussa eräänä aamuna pillerin oton jälkeen oksensin joten jouduin ottamaan uuden pillerin ja söin sitten normaalisti kyseisen liuskan lopt vaaleanpunaiset pillerit loppuun ja jätin lumetabletit syömättä ja siirryin suoraan toiseen liuskaan. nyt on kumminkin ollut veristä vuotoa jo muutama päivä, välillä enemmän ja välillä vähemmän.. onko se siis ihan normaalia? koska käsittääksenihän kyseisellä tavalla siirretään myös kuukautisia ja ei tämä kyllä siltä näytä..
osaisiko kukaan neuvoa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu